Rezultate Liga a III-a

Publicat: 27 Mar. 2009, 18:54 Actualizat: 27 Mar. 2009, 18:58 Liga 3
Rezultate Liga a III-a

Cu puțin timp în urmă s-au încheiat jocurile etapei a XXII-a din cadrul celui de-al treilea eșalon fotbalistic. Află doar pe www.liga2.ro rezultatele și marcatorii din toat cele șase serii.

SERIA I

 

WILLY BACĂ‚U – LAMINORUL      1-2

Brăescu (83) / Harbuzaru (38, 72)

CSM FOCȘANI – AEROSTAR BACĂ‚U    1-0

Bucătaru (84 – pen.)

RARĂ‚UL – OȚELUL II 0-8

P. Dragoș (4, 23, 90), Gârleanu (6, 15), I. Neagu (13, 40), C. Miron (60)

PETROLUL BERCA – CEAHLĂ‚UL II        1-1

Șotrocan (35 – pen.) / Pântea (21)

CSM RM. SĂ‚RAT – CFR PAȘCANI          3-0

Nica (36, 51), R. Stan (73)

PAMBAC – CETATEA TG. NEAMȚ         3-1

Bolfă (6), Căpușă (65, 74) / Zavate (70 – pen.)

POLI II IAȘI – ECOLOGISTUL*      3-0

FC BÂRLAD – CS PANCIU*  0-3

RAPID SUCEAVA – FCM II BACĂ‚U*       3-0

 

          1.       CSM RM. SÂRAT         22      18      2        2        38-9   56

          2.       OȚELUL II 22      16      4        2        69-17 52

          3.       CSM FOCȘANI 2007     22      14      5        3        55-20 47

          4.       PAMBAC    22      14      4        4        38-23 46

          5.       BERCA       22      10      7        5        27-15 37

          6.       AEROSTAR         22      11      3        8        40-18 36

          7.       CS PANCIU         22      10      6        6        26-17 36

          8.       RAPID SUCEAVA         22      9        5        8        40-22 32

          9.       LAMINORUL       22      8        6        8        19-17 30

          10.     POLI II IAȘI         22      8        3        11      28-35 27

          11.     WILLY BACÂU   22      7        5        10      32-38 26

          12.     RARÂUL    22      6        6        10      19-66 24

          13.     CETATEA TG.N. 22      5        8        9        16-24 23

          14.     CFR PAȘCANI    22      6        2        14      16-51 20

          15.     FCM BACÂU II*  22      3        8        11      19-38 17

          16.     FC BÂRLAD*      22      5        2        15      17-39 17

          17.     ECOLOGISTUL* 22      3        4        15      11-41 13

          18.     CEAHLÂUL II      22      3        2        17      23-49 11

*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA II

 

STEAUA II – CS OVIDIU       0-0

ROCAR – CS EFORIE  0-0

POLI GALAȚI – DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI   1-2

Serian (36 – pen) / Condei (71 – pen), Neagu (82)

CF BRĂ‚ILA – RAPID II 2-0

Chipciu (35, 37)

PORTUL – FARUL II    0-0

ÎNSURĂ‚ȚEI – UNIREA SLOBOZIA 0-2

V. Gheorghe (24), Chițu (55)

CALLATIS – INTER GAZ*     3-0

SĂ‚GEATA STEJARU și CSM MEDGIDIA stau

 

          1.       STEAUA II 20      15      4        1        43-9   49

          2.       RAPID II     20      13      2        5        47-27 41

          3.       SÂGEATA STEJARU    19      12      5        2        35-17 41

          4.       DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI 19      12      4        3        34-11 40

          5.       CS OVIDIU 19      11      7        1        28-10 40

          6.       UNIREA SLOBOZIA     19      12      3        4        41-21 39

          7.       FARUL II    20      9        4        7        36-26 31

          8.       CF BRÂILA         19      9        2        8        30-28 29

          9.       ROCAR      20      6        4        10      30-35 22

          10.     CS EFORIE          19      6        3        10      26-35 21

          11.     PORTUL    19      6        3        10      24-40 21

          12.     POLI GALAȚI      20      5        4        11      25-35 19

          13.     CALLATIS 19      4        5        10      17-28 17

          14.     ÎNSURĂ‚ȚEI         20      3        3        14      13-46 12

          15.     INTER GAZ*       20      3        1        16      23-60 10

          16.     CSM MEDGIDIA 18      1        2        15      20-44 5

 

*Deoarece Inter Gaz s-a retras după finalul turului, va pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA A III-A

 

FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE – VIDELE 1-1

M. Mihai (31)  / Burghelea (36)

ASC CLINCENI – CF PREDEAL 2-0

Țiclea (2), Al. Tudor (20)

CONPET – KAPRONI 0-0

TĂ‚RLUNGENI – BREAZA 0-1

B. Marinescu (90+5)

JUVENTUS – ACS BERCENI 1-0

Dima (46)

BRĂ‚NEȘTI – VICTORIA BOD

Se dispută mâine de la ora 15

FC SĂ‚CELE – CHIMIA BRAZI*       0-3

ROYAL BRAȘOV – PROGRESUL II*       3-0

ELECTROSID TITU stă

 

          1.       BREAZA     21      16      2        3        45-17 50

          2.       BRĂ‚NEȘTI 20      15      4        1        40-12 49

          3.       KAPRONI   20      10      7        3        32-9   37

          4.       ASC CLINCENI   21      10      7        4        33-18 37

          5.       JUVENTUS           21      10      7        4        21-13 37

          6.       CONPET    20      9        6        5        30-18 33

          7.       VIDELE      20      7        6        7        20-20 27

          8.       TÂRLUNGENI     21      7        4        10      20-29 25

          9.       ACS BERCENI     21      7        3        11      21-31 24

          10.     FILIPEȘTII 20      6        5        9        27-30 23

          11.     VICTORIA BOD  18      6        5        7        22-26 23

          12.     ELECTROSID TITU      20      5        7        8        17-20 22

          13.     CHIMIA BRAZI   20      4        6        10      15-24 18

          14.     ROYAL BRAȘOV         21      4        5        12      23-38 17

          15.     FC SÂCELE**     21      6        5        10      19-36 16

          16.     CF PREDEAL      20      2        9        9        15-32 15

          17.     PROGRESUL II* 21      3        4        14      11-38 13

 

* Deoarece Progresul II și FC Săcele s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

**echipă penalizată cu 7 puncte

SERIA IV

 

FC ARGEȘ II – ARMATA CRAIOVA        2-2

Ivănică (45), Vintilă (90) / Turcilă (11), Vintilescu (50)

EN. ROVINARI – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI                   3-0

Zamfir (26, 73), Tătaru (45)

CHIMIA CRAIOVA – CORABIA     0-4

Turcin (13, 52), Bocănete (15), Maican (83)

PUCIOASA – PROMETEU     3-0

Enache (23), Câță (85), Vlădescu (90)

OLTCHIM – JIUL ROVINARI 0-0

FC BALȘ – GAZ METAN CRAIOVA        0-2

Buzărnescu (50), Mitroi (61)

MIN. MOTRU – FC CARACAL       2-0

Sârbu (20), Trifu (84)

AD. COPĂ‚CENI – ALRO SLATINA

Se dispută sâmbătă de la ora 15

MUSCELUL CÂMPULUNG stă

 

          1.       GAZ METAN CFR        20      18      1        1        43-15 55

          2.       FC CARACAL     21      13      6        2        33-15 45

          3.       AD. COPÂCENI   19      11      4        4        37-23 37

          4.       PUCIOASA 21      10      7        4        31-21 37

          5.       MINERUL MOTRU       21      10      4        7        41-32 34

          6.       MUSCELUL         20      9        4        7        37-26 31

          7.       OLTCHIM  20      9        3        8        26-23 30

          8.       ARMATA CRAIOVA    20      8        4        8        22-25 28

          9.       JIUL ROVINARI  21      7        7        7        19-23 28

          10.     ENERGIA ROVINARI   21      7        5        9        26-33 26

          11.     ALRO SLATINA  20      7        4        9        18-23 25

          11.     MIN. MÂTÂSARI          20      7        3        10      21-29 24

          13.     FC ARGEȘ II       21      6        4        11      28-32 22

          14.     PROGR. CORABIA       20      6        2        12      19-31 20

          15.     PROMETEU         21      5        4        12      23-28 19

          16.     CHIMIA CRAIOVA       21      4        3        14      12-29 15

          17.     FC BALȘ    21      3        3        15      17-45 12

 

 

SERIA V

BUILDING – ALTO ALBINA  2-0

Nițu (5 – pen), Munteanu (20)

CS SÂNANDREI – FC TIMIȘOARA II      2-0

Ionaș (34), Ștefan (44)

DACIA ORĂ‚ȘTIE – MIN. MEHEDINȚI     2-1

Danciu (33, 89) / Drăcea (43)

CFR SIMERIA – CS INEU 0-1

F. Pavel (44)

CALOR – GLORIA ARAD      1-1

Laur. Ignea (62) / A. Gligor I (20)

BECICHERECU MIC – SÂNNICOLAU MARE

Se dispută mâine de la ora 15

FORTUNA COVACI – CS VULCAN

Se dispută mâine de la ora 15

PROGRESUL GĂ‚TAIA și NAȚIONAL SEBIȘ au stat.

 

            1.         FORTUNA COVACI 19        10        6          3          28-13   36

            2.         BUILDING      20        10        5          5          25-16   35

            3.         CS INEU         18        10        4          4          23-21   34

            4.         MIN. MEHEDINȚI     19        9          6          4          38-23   33

            5.         CS SÂNANDREI       19        9          6          4          29-20   33

            6.         GLORIA ARAD          20        8          5          7          30-27   29

            7.         ALTO ALBINA          19        8          5          6          19-20   29

            8.         CFR SIMERIA            20        8          1          11        28-27   25

            9.         BECICHERECU MIC 19        6          7          6          23-24   25

            10.       PROGR. GÂTAIA      19        6          6          7          22-25   24

            11.       TIMIȘOARA II           19        7          2          10        22-24   23

            12.       CALOR TIM.  20        6          4          10        22-27   22

            13.       CS VULCAN  19        6          3          10        20-25   21

            15.       DACIA ORĂ‚ȘTIE      20        6          3          11        25-42   21

            15.       NAȚIONAL SEBIȘ    18        5          4          9          24-29   19

            16.       SÂNNICOLAU MARE          18        4          3          11        16-31   15

SERIA VI

FC CISNĂ‚DIE – CSM SEBEȘ           0-0

GAZ METAN TG. MUREȘ – CFR CLUJ II    0-0

LIBERTY II – AVÂNTUL REGHIN   0-0

CF ZALĂ‚U – FC BAIA MARE          0-2

Batin (36), Negrea (76)

SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – SESO IARA   2-2

Șoș (52, 81) / Moțeț (69), Șuteu (85)

UNIREA UNGHENI – MARMAȚIA SIGHET           2-0

B. Pop (23), Pilcă (27)

UNIREA DEJ – ENA FĂ‚GĂ‚RAȘ       0-0

BIHORUL BEIUȘ – FC SILVANIA   3-0

Cartiș (41-pen), Mangra (81, 83)

FC BIHOR II – GLORIA BISTRIȚA II*

Se dispută mâine de la ora 15

 

CLASAMENT

            1.         FC BAIA MARE         22        18        4          0          46-5     58

            2.         SILVANIA      22        12        5          5          50-32   41

            3.         CFR II CLUJ   22        12        4          6          44-26   40

            4.         BIHORUL BEIUȘ       22        11        6          5          35-19   39

            5.         CSM SEBEȘ   22        10        7          5          28-18   37

            6.         UNIREA UNGHENI   22        10        6          6          27-29   36

            7.         SESO IARA    22        9          6          7          34-28   33

            8.         GLORIA II      21        8          7          6          45-29   31

            9.         CF ZALÂU     21        9          4          8          35-33   31

            10.       AVÂNTUL REGHIN              22        7          9          6          35-30   30

            11.       FC CISNÂDIE            22        8          5          9          33-32   29

            12.       GAZ METAN TG. M. 22        8          3          11        32-39   27

            13.       SÂNÂTATEA CLUJ  22        7          3          12        32-44   24

            14.       INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ     22        6          4          12        32-57   22

            15.       UNIREA DEJ  22        5          5          12        21-38   20

            16.       FC BIHOR II   21        4          6          11        22-40   18

            17.       LIBERTY II     21        3          4          14        16-38   13

            18.       MARMAȚIA   22        3          4          15        23-53   13

 

Publicat: 27 Mar. 2009, 18:54 Actualizat: 27 Mar. 2009, 18:58 Liga 3
Pe aceeași temă