Rarăul a pierdut cu 19-0!

Publicat: 06 Mar. 2009, 17:12 Actualizat: 06 Mar. 2009, 18:55 Liga 3

Etapa a XIX-a din Liga a III-a a înregistrat un nou record. Astfel, meciul Rapid Suceava – Rarăul, din seria I, s-a încheiat cu 19-0 în favoarea gazdelor.

Acum o etapă, aceeași echipă, Rarăul, a pierdut cu 15-1 meciul de acasă cu CSM Focșani.

Urmărește exclusiv pe www.liga2.ro rezultatele și clasamentele etapei a XIX-a din Liga a III-a.

sursa foto: www.suceavasport.ro
 
REZULTATE SERIA I

CS PANCIU – CETATEA TG. NEAMȚ    0-0
CSM FOCȘANI – CSM RM. SĂ‚RAT    3-1
Moise (51), Ad. Toma (68), V. Crăciun (86) / C. Marin (41)
RAPID SUCEAVA – RARĂ‚UL    19-0
Burlacu (12, 28, 38, 42, 57, 68), Grămadă (8, 19, 25, 55, 89), Zaremba (15, 40, 50, 88), Jalbă (3, 44), M. Ciobanu (64), Pascal (72 – pen.)
AEROSTAR – WILLY BACĂ‚U    5-3
M. Munteanu (10, 15), Țabără (60), Petrea (85), Drăguț (90) / Pitaru (30), Brăescu (71), Apostol (82)
OȚELUL II – POLI II IAȘI    3-0
P. Dragoș (42), Agache (52), Tismănaru (58)
LAMINORUL – PAMBAC BACĂ‚U    1-2
M. Popa (44) / Sascău (4, 70)
ECOLOGISTUL – CFR PAȘCANI    0-3
ECOLOGISTUL s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
FCM II BACĂ‚U – PETROLUL BERCA    0-3
FCM II BACĂ‚U s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
CEAHLĂ‚UL II – FC BÂRLAD    3-0
FC BÂRLAD s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
 
CLASAMENT SERIA I

1.    CSM RM. SÂRAT    19    16    1    2    33-9    49
2.    OȚELUL II    19    16    3    2    56-16    45
3.    PAMBAC    19    12    4    3    31-20    40
4.    CSM FOCȘANI    19    11    5    3    47-19    38
5.    AEROSTAR    19    10    3    6    31-16    33
6.    PETROLUL BERCA    19    9    6    4    25-10    33
7.    RAPID SUCEAVA    19    8    5    6    36-16    29
8.    CS PANCIU    19    8    5    6    21-16    29
9.    WILLY BACÂU    19    6    4    9    26-33    22
10.    LAMINORUL    19    5    6    8    13-16    21
11.    POLI II IAȘI    19    6    3    10    22-34    21
12.    RARÂUL    19    5    6    8    16-49    21
13.    TG. NEAMȚ    19    4    7    8    14-21    19
14.    CFR PAȘCANI    19    6    1    12    16-47    19
15.    FCM BACÂU II    19    3    8    8    19-29    17
16.    FC BÂRLAD    19    5    2    12    17-30    17
17.    ECOLOGISTUL    19    3    4    12    11-32    13
18.    CEAHLÂUL II    19    3    1    15    20-41    10    
 
REZULTATE SERIA A II-A

DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI – UNIREA SLOBOZIA    0-1
Stan (31)
CALLATIS – CSM MEDGIDIA    1-1
Erdinci Cogali (30) / Dodan (10)
FARUL II – POLI GALAȚI    3-1
Florea (7) (pen), Păcuraru (20), Neaga (93) / Oprea (85)
CS OVIDIU – VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI    2-1
Curumi (4), Florea (64) / Baicu (30)
RAPID II – ROCAR BUCUREȘTI    2-0
Barbu (2), A. Tene (75)
INTER GAZ – STEAUA II    0-3
INTER GAZ s-a retras și pierde toate meciurile din retur cu 3-0.
SĂ‚GEATA STEJARU – PORTUL
Se dispută azi, de la ora 14:00.
CS EFORIE a stat deoarece FCM CÂMPINA s-a retras.
CF BRĂ‚ILA a stat deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras.
 
 
CLASAMENT SERIA A II-A

1.    STEAUA II    17    13    1    39-9    42
2.    RAPID II    17    12    2    3    46-22    38
3.    DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI    17    10    4    3    30-10    34
4.    CS OVIDIU    16    9    6    1    25-9    33
5.    SLOBOZIA    17    10    3    4    35-20    33
6.    STEJARU    16    9    5    2    26-16    32
7.    FARUL II    17    8    3    6    33-24    27
8.    CF BRÂILA    16    7    2    7    25-25    23
9.    CS EFORIE    16    6    1    9    23-30    19
10.    ROCAR    17    5    3    9    26-34    18
11.    POLI GALAȚI    17    5    3    9    20-28    18
12.    PORTUL    15    5    2    8    21-35    17
13.    CALLATIS    17    3    5    9    13-26    14
14.    INTER GAZ    17    3    1    13    23-51    10
15.    ÎNSURĂ‚ȚEI    17    2    3    12    11-42    9
16.    CSM MEDGIDIA    17    1    2    14    19-40    5

 
REZULTATE SERIA A III-A

CHIMIA BRAZI – TRICOLORUL BREAZA      0-1
Vișan (27 – pen.)
ELECTROSID TITU – ACS BERCENI     0-1
Fâșie (88 – pen.)
ASC CLINCENI – UNIREA TĂ‚RLUNGENI      1-1
Novac (34) /  Pricop (73)
ROYAL BRAȘOV – CONPET PLOIEȘTI 3-2
Portik(18), Nicolae (82, 85) / Baciu (24), Iacob (40)
CF PREDEAL – FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE
Nu s-a jucat deoarece terenul a fost impracticabil.
VIDELE – JUVENTUS BUCUREȘTI       0-1
Dan Alexandru (88 – pen.)
PROGRESUL II -BRĂ‚NEȘTI          0-3
PROGRESUL II s-a retras și pierde toate meciurile cu 3-0.
KAPRONI BOLDEȘTI – FC SĂ‚CELE      3-0
FC SĂ‚CELE s-a retras și pierde toate meciurile cu 3-0.
VICTORIA BOD a stat deoarece PETROLUL II s-a retras.
 
CLASAMENT SERIA A III-A

1.    BRĂ‚NEȘTI    18    13    4    1    37-11    43
2.    BREAZA    18    13    2    3    39-15    41
3.    KAPRONI    17    9    6    2    28-7    33
4.    JUVENTUS    18    9    6    3    19-11    33
5.    CONPET    18    8    5    5    27-18    29
6.    ASC CLINCENI    18    7    7    4    24-17    28
7.    ACS BERCENI    18    7    3    8    18-25    24
8.    VIDELE        18    6    5    7    16-19    23
9.    FILIPEȘTII     17    6    3    8    25-25    21
10.    VICTORIA BOD    17    5    5    7    19-26    20
11.    ELECTROSID    18    4    7    7    16-18    19
12.    TÂRLUNGENI    18    5    4    9    17-27    19
13.    FC SÂCELE*    18    6    5    7    19-27    16
14.    CHIMIA BRAZI    18    3    5    10    11-23    14
15.    ROYAL BRAȘOV    18    3    5    10    19-33    14
16.    CF PREDEAL    17    2    8    7    14-28    14
17.    PROGRESUL II    18    3    4    11    11-29    13

* Echipă penalizată cu 7 puncte
 
REZULTATE SERIA A IV-A

MIN. MĂ‚TĂ‚SARI – FC CARACAL    2-3
Clipici (35, 65) / Precup (70), Cârnu (78), Bobonete (93)
PROGRESUL CORABIA – MUSCELUL    2-1
Maican (43), Cagnea (87) / Bălan (65)
PUCIOASA – OLTCHIM RM. VÂLCEA    2-1
D. Gheorghe (23, 38) / Săndulescu (83)
ALRO SLATINA – FC ARGEȘ II    0-1
Boboacă (21)
PROMETEU – FC BALȘ    7-1
Corcoveanu (30), Ștefănescu (39), Mladen (50), Neacșa (58), Bălă (65), (72), Beldeanu (82) / Tudora (48)
JIUL ROVINARI – ENERGIA ROVINARI    0-0
GAZ M. CRAIOVA – CHIMIA CRAIOVA    2-1
Rioșeanu (21, 70 – pen.) / Pițiche (90)
AD. COPĂ‚CENI – MIN. MOTRU – AMÂNAT
ARMATA a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras.
 
CLASAMENT SERIA A IV-A

1.    GAZ METAN    17    15    1    1    35-13    46
2.    FC CARACAL    18    12    5    1    28-12    41
3.    PUCIOASA    18    10    5    3    30-17    35
4.    AD. COPÂCENI    16    10    3    3    33-19    33
5.    MUSCELUL    17    8    3    6    32-23    27
6.    MINERUL MOTRU    17    8    3    6    36-29    27
7.    ARMATA CRAIOVA    17    8    1    8    19-21    25
8.    MIN. MÂTÂSARI        18    7    3    8    17-25    24
9.    OLTCHIM    17    7    2    8    23-23    23
10.    JIUL ROVINARI    18    6    5    7    16-23    23
11.    ALRO SLATINA    18    6    4    8    17-22    22
12.    EN. ROVINARI    18    6    4    8    20-28    22
13.    FC ARGEȘ II    18    6    2    10    26-28    20
14.    PROGR. CORABIA    18    5    2    11    15-27    17
15.    PROMETEU    18    4    4    10    21-23    16
16.    CHIMIA CRAIOVA    18    4    2    12    11-21    14
17.    FC BALȘ    18    2    3    13    13-41    9
 
 
REZULTATE SERIA A V-A

SÂNNICOLAU MARE – CS VULCAN    0-1
D. Crăciunescu (60)
DACIA ORĂ‚ȘTIE – FORTUNA COVACI    1-2
Danciu (81) / Brazovan (3), Purda (90+1)
CS SÂNANDREI – MARMOSIM SIMERIA    1-0
Ungureanu (90)
MIN. MEHEDINȚI – BUILDING    0-0
CS INEU – BECICHERECU MIC    2-1
Aldea (30), Gâlcă (70) / Bâldea (39)
ALTO ALBINA – CALOR TIMIȘOARA    1-1
Mohamed (63) / Laur. Ignea (90)
PROGRESUL GĂ‚TAIA – GLORIA ARAD
Se dispută azi, ora 15:00
FC TIMIȘOARA II a stat deoarece CORVINUL s-a retras.
NAȚIONAL SEBIȘ a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras.
 
CLASAMENT SERIA A V-A

    1.    FORTUNA COVACI    17    9    5    3    26-13    32    
    2.    BUILDING    17    9    4    4    22-14    31    
    3.    MIN. MEHEDINȚI    17    8    6    3    34-19    30    
    4.    CS SÂNANDREI    16    8    5    3    25-17    29    
    5.    ALTO ALBINA    17    8    4    5    18-17    28    
    6.    CS INEU    16    8    4    4    21    21    28    
    7.    BECICHERECU MIC    17    6    5    6    22-23    23    
    8.    CFR SIMERIA    17    7    1    9    24-22    22    
    9.    GLORIA ARAD*    15    6    3    6    22-22    21    
    10.    FC TIMIȘOARA II*    15    6    2    7    18-16    20    
    11.    CS VULCAN    17    6    2    9    20-22    20    
    12.    PROG. GÂTAIA    16    5    4    7    19-24    19    
    13.    CALOR TIMIȘOARA    17    5    3    9    19-24    18    
    14.    NAȚIONAL SEBIȘ    16    5    2    9    23-28    17    
    15.    SÂNNICOLAU MARE    17    4    3    10    16-29    15    
    16.    DACIA ORĂ‚ȘTIE    17    4    3    10    19-37    15    
    
*partida  dintre Gloria Arad și FC Timișoara II, contând pentru etapa a XIII-a a fost reprogramată pentru 10 martie.
 
REZULTATE SERIA A VI-A

GLORIA II BISTRIȚA – FC MARMAȚIA    1-1
Roman (1) / Bizău (3)
CFR CLUJ II – INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    7-3
Bujor (13, 70, 81), Ronea (27), Boroștean (45), Veljovic (50), Cucurujan (88) / Kaicharacz (39, 55), Ciolănel (79)
FC ZALĂ‚U – UNIREA UNGHENI    1-2
Toth (60 – pen.) / B. Pop (27), Borz (55)
LIBERTY II – SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ    2-2
Șulea (20), Iacob (32) / Șimon (10), Nicula (64)
FC BAIA MARE – FC CISNĂ‚DIE    0-0
AVÂNTUL REGHIN – BIHORUL BEIUȘ    3-2
Fodor (22), Csiki (44), V. Stoica (90+2) / Tăuț (85 – pen.), Cartiș (89 – pen.)
SESO IARA – FC BIHOR II    3-0
Moteț (5), Petrescu (52, 79)
FC SILVANIA – GAZ M. TG. MUREȘ    3-2
Munteanu (3), Gavrilescu (19 – pen.), Dănilă (78) / Suciu (34), Barto (50)
CSM SEBEȘ – UNIREA DEJ    0-0
 
CLASAMENT SERIA A VI-A

    1.    FC BAIA MARE    19    16    3    0    39-5    51
    2.     SILVANIA        19    11    4    4    46-29    37
    3.     CFR II CLUJ    19    11    3    5    43-25    36
    4.     SESO IARA    19    9    5    5    31-19    32
    5.     BIHORUL BEIUȘ    19    9    5    5    29-18    32
    6.     CSM SEBEȘ    19    9    5    5    25-16    32
    7.     UNIREA UNGHENI    19    8    6    5    24-27    30
    8.     GLORIA II    19    8    5    6    42-26    29
    9.    AVÂNTUL REGHIN    19    7    8    4    35-26    29
   10.     CF ZALÂU    19    8    4    7    33-31    28
    11.     FC CISNÂDIE    19    7    4    8    29-28    25
    12.     GAZ METAN TG. M.    19    8    1    10    29-35    25
    13.     SÂNÂTATEA CLUJ    19    6    2    11    28-37    20
    14.     INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    19    5    3    11    30-54    18
    15.     FC BIHOR II    19    4    4    11    21-39    16
    16.     UNIREA DEJ    19    4    3    12    19-37    15
    17.     MARMAȚIA SIGHET    19    3    4    12    22-48    13
    18.     LIBERTY II    19    2    3    14    14-38    9

 

Publicat: 06 Mar. 2009, 17:12 Actualizat: 06 Mar. 2009, 18:55 Liga 3
Pe aceeași temă