![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Antrenorul principal al echipei de Liga a III-a, Muscelul Câmpulung, Constantin Stancu, a renunțat joi, de comun acord cu conducerea administrativă, la serviciile a încă doi jucători din lot: Ionuț Ghiță, numărul 10 din turul campionatului, și Ionuț Bucuroaia.
Â
În prima parte a campionatului, Ghiță a evoluat în 16 partide și a marcat 5 goluri, iar Bucuroaia a jucat în 9 partide și a inscris o singura data.
Â
Â