![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Situație incertă la echipa din liga a treia, CS Vulcan. Se pare că echipa este pe punctul de a se desființa. Jucătorii care au efectuat aproape întreaga perioadă de pregătire cu cantonament centralizat și meciuri de verificare au fost trimiși acasă.
Â
„Imediat după amicalul pe care l-am jucat cu Jiul ni s-a spus că putem merge acasă și că vom fi anunțați când să ne prezentăm la echipă. Deocamdată situația este incertă, iar pe noi nu ne-a anunțat nimeni că echipa s-ar fi desființat. Sper să nu fie adevărat”, a spus unul dintre jucătorii de la Vulcan.
Â
Pe de altă parte Ioan Dragoș afirmat că și-a depus demisia din funcția de președinte al echipei. „Eu am demisionat, dar îmi este greu să cred că această echipă se va desființa”,a afirmat Dragoș.
Â
articol scris de Loredana Juglea
Â