![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Â
Plecat pe ușa din dos de la ACU, Radu Andone a primit zilele trecute dezlegarea de la clubul din Aradul Nou. Așa cum a promis, Geta Onu nu a avut nicio pretenție financiară și i-a oferit actele în mână jucătorului. Radu Andone, fotbalist care a îmbrăcat și tricoul Bătrânei Doamne, și-a găsit repede un angajament.
Â
Fundașul de bandă stângă a ajuns în Cipru la FC Asil Lysi, grupare care evoluează în liga secundă și este antrenată de Eugen Neagoe, fost antrenor la Universitatea Craiova.
Â
Articol scris de Daniel BERAR
Â