42 de echipe se bat miercuri pentru promovare

Publicat: 16 Jun. 2009, 19:59 Actualizat: 17 Jun. 2009, 14:47 Liga 3
42 de echipe se bat miercuri pentru promovare

Campioanele celor 41 de județe ale României, plus cea a Municipiului București, se vor duela mâine după masă, începând cu orele 17:30, pentru accederea în cel de-al treilea eșalon al fotbalului românesc.

 

Stai pe www.liga2.ro și urmărește live desfășurarea meciurilor de baraj pentru promovarea în liga III.

 

Iată programul partidelor, inclusiv locația și brigada de arbitrii:

 

 

CS Gura Humorului (SV) – AS Roma (BT) – Stadion Tepro (Iași)
Arbitru: Emil Voicu (Bacău), Asistenți: Marian Fridl (Comănești) și Bogdan Terente (Bacău)
 

Rapid Dumești (IS) – FC Vaslui II (VS) – Stadion Laminorul (Roman)
Arbitru: Claudiu Baboia, Asistenți: Bogdan Gheorghe și Mircea Grigoriu (toți din București)
 

Voința Pângărați (NT) – ASO Miercurea Nirajului (MS) – Stadion Municipal (Odorheiu Secuiesc)
Arbitru: Robert Dumitru, Asistenți: Stelian Slabu și Bogdan Hârlab (toți din Brașov)
 

Mesagerul Bacău (BC) – FC Dumitrești (VN) – Stadion LPS (Vaslui)
Arbitru: Ionel Ivan, Asistenți: Marius Marchidanu și Marius Titirișcă (toți din Brăila)
 

Partizanul Merei (BZ) – Dunărea II Galați (GL) – Stadion Orășenesc (Panciu)
Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea), Asistenți: Irina Mîrț și Dan Niculescu (ambii din București)
 

Viitorul Ianca (BR) – Stăruința Baia (TL) – Stadion Municipal (Medgidia)
Arbitru:  Marius Bocăneală, Asistenți: Liviu Ciubotariu și Florin Vișan (toți din Galați)
 

Abatorul Slobozia (IL) – Oil Terminal C-ța (CT) – Stadion Dunărea (Călărași)
Arbitru: Mihai Ene, Asistenți: Iulian Radu și Andrei Simonis (toți din București)
 

Viscofil Pop.-Leordeni (IF) – Phoenix Ulmu (CL) – Stadion Marin Anastasovici (Giurgiu)
Arbitru: Dragoș Istrate, Asistenți: Vlad Bârleanu și Claudiu Florea (toți din București)
 

Comprest G.I.M. Buc. (B) – FCM  Alexandria (TR) – Stadion Eugen Popescu (Târgoviște)
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza), Asistenți: Cristian Nica și Ionuț Borcan (ambii din Ploiești)
 

Progresul Gorgota (DB) – Viitorul Toporu (GR) – Stadion Municipal (Roșiori de Vede)
Arbitru: Radu Petrescu, Asistenți: Mihaela Gomoescu – Tepușa și Alexandru Radu (toți din București)
 

AS Albota (AG) – Avântul Bârca (DJ) – Stadion Parc (Caracal)
Arbitru: Andrei Chivulete, Asistenți: Marius Constantin și Genin Menlivuap (toți din București)
 

Ghecon Lăpușata (VL) – Sportul Vișina Nouă (OT) – Stadion Ștrand (Pitești)
Arbitru: Cătălin Popa, Asistenți: Gabriel Stroe și Romică Bîrdeș (toți din Pitești)
 

Agromec Șimian (MH) – Ralbex Turcinești (GJ) – Stadion Electroputere (Craiova)
Arbitru: Sebastian Colțescu, Asistenți: Daniel Mitruți și Marin Stăncescu (toți din Craiova)
 

Inter Cristian (BV) – Petrolul Teleajen Pl. (PH) – Stadion Petrolul (Berca)
Arbitru: Cătălin Buși, Asistenți: Nicolae Dobrică și Bogdan Medrea (toți din Râmnicu Vâlcea)
 

Voința Livezile (BN) – Someșul Ulmeni (MM) – Stadion CFR 2 – C.U.G. (Cluj-Napoca)
Arbitru: Gheorghe Prodan (Cluj-Napoca), Asistenți: Monica Rigo (Cluj-Napoca) și Florin Potora (Turda)
 

Voința Sibiu (SB) – Retezatul Hațeg (HD) – Stadion Minaur (Zlatna)
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad), Asistenți: Mircea Orbuleț și Speranța Popescu (ambii din București)
 

Turul Micula (SM) – Silvania II Ș. Silvaniei (SJ) – Stadion Municipal (Marghita)
Arbitru: Florin Marcu (Oradea), Asistenți: Dorin Mudura (Oradea) și Radu Timar (Marchita)
                  

Luceafărul Oradea (BH) – Arieșul II Turda (CJ) – Stadion Municipal (Zalău)
Arbitru: Paul Unimatan, Asistenți: Gabriel Bârjac și Ferencz Tunyogi (toți din Zalău)
 

Berzobiș Berzovia (CS) – Minaur Zlatna (AB) – Stadion Francisc Von Neumann (Arad)
Arbitru: Marian Balaci, Asistenți: Răducu Udroiu și Ionel Drula (toți din Drobeta Turnu-Severin)

 

AC Recaș (TM) – Partizan Satu Mare (AR) – Stadion Unirea (Sânnicolau Mare)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei), Asistenți: Constantin Por (Satu Mare) și Ianoș Glaser (Poiana Codrului)
 

Roseal Od. Secuiesc (HR) – ACS FC Zagon (CV) – Stadion Arena Park (Făgăraș)
Arbitru: Florin Grimbășan (Brașov), Asistent: Bogdan Dragoș (Făgăraș) și Constantin Cantemir (Voila)
 

Publicat: 16 Jun. 2009, 19:59 Actualizat: 17 Jun. 2009, 14:47 Liga 3
Pe aceeași temă