Florin Marin: „Bacăul a înscris dintr-o eroare a apărării noastre, noi având noroc să egalăm în prelungiri”

Florin Marin:**

După ce timp de 80 de minute, echipa sa a fost dominată, gazdele având marile ocazii ale partidei, Florin Marin a spus la conferința de presă că Bacăul nu a avut ocazii mari de a marca. Acesta chiar a lăsat impresia că a văzut alt meci.

„Primele 90 de minute au fost foarte disputate, fiind un joc cu agresivitate maximă. Bacăul a înscris dintr-o eroare a apărării noastre, noi având noroc să egalăm în prelungiri, iar în reprizele suplimentare am învins clar și meritat spun eu. În mare parte Bacăul a dominat jocul, au fost mai agresivi decât noi pe parcursul jocului, dar nu pe toată durata acestuia. Am avut și noi o situație mare de gol înainte de a egala, dar nici gazdele nu au avut ocazii mari de a înscrie. Ne-au lipsit niște jucători astăzi, însă adversarii noștri au arătat foarte bine astăzi. Noi am respectat această competiție, am folosit cei mai buni jucători pe care i-am avut la dispoziție. Acesta este fotbalul, nu se întâmpla nimic dacă scorul rămânea 1-0. Domnul Ștefan nu se mai implică la echipă, probabil a venit doar ca simplu suporter. Important este că ne-am calificat la un scor categoric și noi ne dorim un parcurs cât mai lung în Cupa României.” a declarat Florin Marin