Elevii lui „Geană” n-au confirmat pe parchet

02 Mar. 2009, 16:50 Seria 2
Elevii lui „Geană

Deși a beneficiat de prezența a șase dintre jucătorii aflați sub comanda lui Eugen Neagoe, echipa pregătită de Octavian Călăfir a pierdut, surprinzător, scor 3-4, disputa cu FC Hidro Team Pitești, găzduită duminică seara de Sala Polivalentă de la Malul Dunării.  Conduși în două rânduri în prima repriză, pe parcursul căreia au dominat la capitolul posesie, dar au lăsat impresia că mai au de învățat la jocul în sală, severinenii au egalat de fiecare dată, prin Cristian Poiană (12:53) și Georgian Tobă (19:25). Piteștenii s-au desprins la 4-2 în partea secundă, iar cel mai bun jucător al gazdelor, Cristian Poiană, a redus din diferență, cu cinci minute și 14 secunde înaintea fluierului final. Deși golul fotbalistului împrumutat de FC Drobeta în Liga a III-a, la Minerul Mehedinți, a dat impresia că severinenii vor întoarce rezultatul, oaspeții au învins și s-au distanțat la șapte puncte în clasamentul Seriei Nord a Ligii a II-a. Futsal Club Drobeta a mizat cu Hidro Team Pitești pe Gabriel Lazăr – Ionuț Ilie, Georgian Tobă, Cristian Poiană, Florin Epure, Andrei Dicu, Nicușor Poenaru și Andrei Stroe. Singurul care a evoluat și în partida de sâmbătă, de la Vânju Mare, cu Universitatea Cluj, a fost Poenaru, introdus pe gazon în minutul 46.