Juniorii de la CS U Craiova și Sarmi Getica au fost câștigătorii celei de-a șaptea ediție a Cupei „Sergiu Radu”

Adrian MUJEA, Marius ANGHEL 26 Dec. 2016, 10:01 Juniori
Juniorii de la CS U Craiova și Sarmi Getica** au fost câștigătorii celei de-a șaptea ediție a Cupei

A șaptea ediție a Cupei „Sergiu Radu” la minifotbal a avut loc vineri, în Sala Sporturilor Traian din Râmnicu Vâlcea. Turneul a fost organizat de profesorul Narcis Enăchescu și se va desfășura pe două categorii de vârstă. La copii născuți în anul 2002 s-a impus CS U Craiova, iar la copii născuți anul 2008 a triumfat Sarmi Getica.

Au mai participat la competiție Hidro Râmnicu Vâlcea, Atletico Madrid București, CN Gib Mihăescu Drăgășani, CSM Râmnicu Vâlcea. Meciul de gală a fost demonstrativul între grupele de copii de doar cinci ani ale CS Hidro și Sarmi Getica.

Toți copiii și antrenorii au primit numeroase premii, cupe și diplome, prin participarea sponsorilor Daniel Optik, Stream Metal, Fitness Cool, Minet SA, Imoconstruct SRL, Geli SRL, Catanoiu SRL, Zoomserie, Metal Screw Company SRL. Parteneri au fost DJTS Vâlcea, CS Hidro și AJF Vâlcea.

„Importantă a fost bucuria copiilor, care au avut parte de multe cadouri frumoase” a spus organziatorul Narcis Enăchescu.

Inițiatorul turneului, Sergiu Radu, proaspăt deținător al licenței PRO, nu a ajuns în timp util din Germania.