Dulcea vs Mărkuș: Remiza dublelor

Mihai Andries 27 Apr. 2013, 18:00 Campionat

FC Argeș a primit în Trivale vizita celor de la FC Bihor, ocupanta locului cinci în clasament. Piteștenii au început mai bine partida, iar în minutul opt în urma unei lovituri libere indirecte din interiorul careului, Adrian Dulcea a înscris primul gol al partidei. Egalarea a venit n minutul 20 în urma unei centrări de pe partea dreaptă a lui Florean, Mărkuș împingând mingea în poartă cu o lovitură de cap. Bucuria oaspeților nu a durat mult pentru că patru minute mai târziu același Dulcea a dus pe FC Argeș pentru a doua oară în avantaj, atacantul alb-violet înscriind din șase metri.

La trei minute de la reluarea jocului orădenii egalează din nou. Petrovic faultează în careu, iar centralul Adrian Illyeș dictează penalty pentru Bihor. Lovitura de pedeapsă a fost executată de același Mărkuș, care a făcut și el dubla. Până la finalul partidei cele două echipe nu au reușit să mai înscrie, rezultatul final fiind 2-2.

FC ARGEȘ – FC BIHOR 2-2 (2-1) Dulcea 7, 25 / Mărkuș 20, 48 – pen.

FC Argeș: Vreme – Ad. Voicu (cpt.), Vișa, Moise, Petrovic (Briceag ”89)- Al. Popa (Cr. Iancu ”80), Cârstoiu, Doman (Manole ”71), Ivănică – Dulcea, R. Cârstea
Antrenor: Iulian Crivac

FC Bihor: A. Popescu – Fl. Pop, Țoca (Târnăcop ”46), Tânc, Vădrariu – Florean (Sorian ”86), M. Popa, Fl. Lazăr (cpt.), Vasilache – Mărkuș (Pușcaș”90), Cr. Bud
Antrenor: Marian Pană

Sursa: SportArgeș