:format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F05%2Fjuan-bauza-fc-u-craiova-21-1024x809.jpg)
După desființarea FC Oltchim, oficialii de la CSM Rm. Vâlcea încearcă să legitimeze doi dintre foștii chimiști, pe fundașul Chiripuș și pe mijlocașul Marinescu (foto). Chiripuș a mai fost în lotul alb-albaștrilor, în vară i s-a reziliat contractul, iar acum va fi readus, o mostră clară a haosului din Zăvoi în privința politicii de transferuri.
Marinescu a negociat și el, însă deocamdată nu s-a ajuns la un acord, dar mijlocașul va veni de mâine la antrenamentele conduse de Constantin Schumacher. Totuși, pentru CSM, primul post deficitar este cel de portar, acolo unde noul-venit, Toma dezamăgește crunt, iar Tufiși a ajuns la 36 de ani.
Articol scris de Adi GEORGESCU
Foto: FaceBook