Olimpia a trecut ușor de Europa și a debutat cu dreptul în noul sezon!

02 Sep. 2012, 13:07 Stiri

Olimpia Satu Mare a debutat cu dreptul în primul meci al noului sezon de campionat 2012-2013. „Galben albaștrii” au evoluat vineri la Alba Iulia, unde s-au impus în fața gazdelor de la Europa cu scorul de 2-0.

Gruparea sătmăreană a obținut victoria fără probleme și asta datorită faptului că au dominat întreaga partidă. Gazdele nu le-au pus deloc probleme oaspeților, ocaziile acestora pot fi numărate pe degetele de la o mână.

Sătmărenii au deschis scorul în minutul 29 prin Feier. Zece minute mai târziu, Gavrilescu bate lovitura de colț, iar Marian Pop înscrie cel de-al doilea gol al partidei, stabilind scorul la pauză, de altfel și scorul final al partidei.

Repriza secundă a aparținut tot „galben albaștrilor”care au avut câteva ocazii prin Gavrilescu, Marinaș și Marian Pop.

La finalul partidei Gavrilescu a fost eliminat pentru lovirea unuia dintre adversari și cel mai probabil va fi suspendat câteva etape.
Olimpia Satu Mare va primi săptămâna viitoare vizita echipai Tricolorul Alparea pentru a juca în etapa a II a a campionatului.

Mai multe POZE de la meci

Olimpia Satu Mare: Șuta – Glodean, Micaș, Iuhasz, Lauruk, Gavrilescu, Marian Pop (87, Roatiș), Villand (65, Botoș), Mihai Pop, Feier (76, Dănilă), P. Dragoș (70, Marinaș)

Europa Alba Iulia: V. Răducanu – D. Lupșan, Sg. Oara, I. Andrea, Circov – Aur. Costan (27, Arsene), Hârciagă (65, B. Cristea), Bratima (81, R. Andone), Apetri – M. Cristea, Felindean (53, Haiduc); rezerve R. Cotoară – A. Groza, Samoilă.