„U” Cluj, încurcată de vreme în Antalya! Amicalul cu Slavia Sofia a picat, cu Cherno More a jucat doar o repriză

Marius ANGHEL 31 Jan. 2019, 16:16 Pregătiri, amicale

„U” Cluj continuă să aibă probleme în cantonamentul din Antalya. Dacă ieri nu a putut desfășura amicalul cu Slavia Sofia, din cauza ploii torențiale abătute asupra stațiunii Alanyei, acolo unde este cazată, astăzi, când precipitațiile s-au mai domolit, Universitatea trebuia să joace cu Cherno More Varna. Partida contra ocupantei locului 6 din prima ligă a Bulgariei s-a desfășurat însă doar o repriză, a doua nemaiavând loc din cauza condițiilor meteo. La pauză, rezultatul înregistrat era unul de egalitate, scor 0-0.

„Am jucat numai o repriză cu Cherno More! Vremea rea continuă să ne creeze probleme în Turcia. La această oră plouă puternic în Alanya, așa că arbitrul a decis să pună capăt întâlnirii, din cauza terenului îmbibat cu apă. După primele 45 de minute, scorul a fost 0-0”, a anunțat „U” Cluj pe pagina sa de facebook.

Bogdan Lobonț a trimis în prima repriză următorii jucători: Dur-Bozoancă – Al. Coman, I. Ursu, Rz. Prodan, Taub – Greu, G. Florescu, Oct. Ursu – Hațiegan, N. Pîrvulescu, Gavra. Partea a doua voia să o înceapă în formula: Dinu – Căpușă, Kofi, Rz. Prodan, Berci – Burghele, Gab. Giurgiu, N. Janos – Axente, Goga, M. Coman, însă n-a mai avut ocazia.

Următorul amical pe care „U” Cluj îl are programat în Turcia are loc mâine, 1 februarie, cu Pyunik Erevan (Premier League, Armenia).

În țară, „U” Cluj a desfășurat un singur amical, cu Sticla Arieșul Turda, pe care l-a câștigat cu 5-0.

Foto și video: fb FC Universitatea Cluj