CS Balotești a cedat testul de 100 de minute cu Concordia II. Echipa din Liga 2 e pregătită de doi antrenori-jucători

Marius ANGHEL 22 Jul. 2015, 20:49 Pregătiri, amicale
CS Balotești a cedat testul de 100 de minute cu Concordia II.** Echipa din Liga 2 e pregătită de doi antrenori-jucători

Concordia II Chiajna, echipa antrenată de Laurențiu Diniță, a câștigat și al doilea amical din această vară. Ilfovenii s-au impus cu 2-0, miercuri dimineață, pe teren propriu, în fața echipei din Liga 2 CS Balotești. Marcatorii celor două goluri ale partidei care a durat 100 min (două reprize de 50 min) au fost Zaharia și Angelescu.

În prima repriză a meciului, Laurențiu Diniță a folosit trei jucători trimiși de tehnicianul primei echipe, Marius Baciu. Patriche, Hurdubei (probe) și Zaharia au fost urmăriți din tribună chiar de antrenorul grupării din Liga 1.

Concordia II în prima repriză: Gudea – Calu, Burnea, Patriche, Fota – Cardas, Pencea, Cocârlă, Răsdan, Hurdubei – Zaharia.
Concordia II în a doua repriză: Plăcintă (Mocanu) – Ogică, Ghidurea, Vartanian, Savu – Marcu, Ove, Novacek, Mitan, Marinică – Angelescu.

De partea cealaltă, CS Balotești a fost în fața celui de-al treilea amical din această vară, acesta fiind primul pe care l-a pierdut. În precedentele două, gruparea antrenată mai nou de jucătorii Stelian Stancu și Bogdan Pătrașcu a câștigat cu 2-1 și 2-0 în fața echipelor CS Tunari și ACS Berceni.

Cei doi tineri antrenori s-au regăsit în formula de start a amicalului cu satelitul Concordiei: V. Tănase – St. Stancu, Bârsănel, Marciuc, Sava – D. Popa, Bg. Pătrașcu, Gojnea, A. Roman – Ionică, Barbu. În a doua repriză au intrat pe teren: Fulga – Lupașcu, Flămânzeanu, Ema (junior), N. Filip – N. Sandu, Vuk, Cl. Herea, Dobrescu – A. Enciu, P. Radu.

În următoarea perioadă, CS Balotești mai are programate amicale cu Gloria Popești Leordeni (sâmbătă), CS Mioveni, Chindia Târgoviște, ACS Berceni și Viitorul Domnești.

Programul amicalelelor Concordiei II:

18 iulie 2015, ora 10:00, cu CS Tunari (stadion Concordia) 6-0 / Pencea, Marcu (2), Militaru (2), Calu
22 iulie 2015, ora 10:30, cu CS Balotești (stadion Concordia) 2-0 / Zaharia, Angelescu
25 iulie 2015, ora 10:00, cu CS Ștefănești (stadion Concordia)
12 august, ora 17:30, meci oficial în Cupa României
15 august 2015, ora 10:00, cu Voința Snagov (stadion Concordia)