„Iată că n-am cedat deliberat punctele, suntem curați”

06 May. 2012, 16:31 Campionat

Dunărea Galați a reușit să întoarcă scorul în repriza a doua a meciului de pe teren propriu cu Delta Tulcea și să obțină toate cele trei puncte puse în joc. Chiar dacă înaintea jocului de astăzi s-a speculat că gazdele vor ceda ușor în fața echipei lui Constantin Gache, lucrurile s-au dovedit a fi neadevărate.

La finalul meciului, antrenorul gălățenilor, Eugen Baștină, era bucuros pentru că fotbaliștii săi s-au dovedit mai buni decât fostul lider. Tehnicianul a ținut să-i contrazică și pe contestatari.

„Mă bucur că am putut reveni după pauză, este o victorie foarte importantă pentru noi. S-a speculat că vom ceda deliberat punctele, dar iată că nu a fost așa, suntem curați!”, a spus la conferința de presă Eugen Bastină.

Prin victoria cu 2-1 în fața Deltei Tulcea, Dunărea Galați a acumulat 34 de puncte și se clasează la finalul rundei a 25-a pe poziția a 10-a a Seriei I.