Vezi brigăzile de arbitri care vor oficia meciurile de baraj pentru Liga a III-a!

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Jun. 2013, 19:18 Actualizat: 18 Jun. 2013, 19:19 Special
Vezi brigăzile de arbitri care vor oficia  meciurile de baraj pentru Liga a III-a!

Liga a III-a se pregătește să primească oaspeți noi în sezonul 2013-2014, trierea finală urmând a avea loc miercuri pe 21 de stadioane din țară, sub forma barajului de promovare, începând cu ora 17:30

Astăzi au fost anunțate brigăzile de arbitri care vor oficia meciurile dintre cele 41 de campioane județene plus campioana Capitalei. Iată lista completă a acestora:

1. AS FC Pojorâta (SV) – AS Viitorul Târgu Frumos (IS)
Arbitru: Emil Voicu (Bacău)
Asistenți: George Marian Fridl (Comănești) și Bogdan Terente (Bacău)
Stadion: 1 Mai (Dorohoi – Botoșani)
Observatori: Costin Toma și Dumitru Varodin (ambii Piatra Neamț)

2. CS Cetatea Târgu Neamț (NT) – CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT)
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui)
Asistenți: Ovidiu Artene și Daniel Hulubei (ambii Vaslui)
Stadion: Emil Alexandrescu (Iași – Iași)
Observatori: Sorin Boca (Iași – Iași) și Nicolae Alexa (Bacău)

3. FC Gârceni (VS) – Sporting V. Liești (GL)
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Asistenți: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava) și Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)
Stadion: Letea (Bacău)
Observatori: Cristinel Rusu (Focșani) și Emil Lupulescu (Iași)

4. ACS Izbânda Hagilarea Mihail Kogălniceanu (TL) – CS Conpet Cireșu (BR)
Arbitru: Marius Bocăneală (Galați)
Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Florin Liviu Burlacu (Urziceni)
Stadion: ANCORA (Galați – Galați)
Observatori: Liviu Seceanu (Galați) și Ștefan Stana (București)

5. ACS Callatis 2012 Mangalia (CT) – AS Voința Cocora (IL)
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova)
Asistenți: Valentin Avram și Nicolae Mătăoanu (ambii București)
Stadion: Vasile Enache (Modelu – Călărași)
Observatori: George Ionescu și Victor Cruceană (București)

6. Venus Independența (CL) – CS Corbeanca (IF)
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești)
Asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel) și Romică Bîrdeș (Pitești)
Stadion: Romprim (București – București)
Observatori: Florin Verigeanu (Râmnicu Vâlcea) și Adrian Rămureanu (București)

7. FC Bolintin Malu Spart – CS Atletic Bradu (AG)
Arbitru: Dragoș Istrate (București)(foto)
Asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București) și Ionuț Marius Bobe (Videle)
Stadion: Municipal (Roșiori de Vede – Teleorman)
Observatori: Dan Petrescu și Gheorghe Cristoloveanu (ambii București)

8. FC Balș 2007 – CS Sporting Roșiori de Vede
Arbitru: Marius Avram (București)
Asistenți: Bogdan Gheorghe (București) și Cristian Ionuț Măndiță (Tunari)
Stadion: Tineretului – Ștrand (Pitești – Argeș)
Observatori: Constantin Ștefan și Adrian Mihalcea (ambii București)

9. CS FC Chitila (B) – CS Gloria Cornești (DB)
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești)
Asistenți: Cristian Nica (Ploiești) și Ciprian Petre Geambazu (Bușteni)
Stadion: Conpet (Strejnic – Prahova)
Observatori: Viorel Sandu și Marian Bucurescu (ambii București)

10. FC Municipal Câmpina – CS Voința Lanuri (BZ)
Arbitru: Radu Petrescu (București)
Asistenți: Aurel Oniță (Constanța) și Vlad Bârleanu (București)
Stadion: Municipal (Slobozia – Ialomița)
Observatori: Laurențiu Vărgatu (Brăila) și Marcel Paraschiv (București)

11. CS Național Golești (VN) – AS Negri (BC)
Arbitru: Florin Aurelian Macovei (Galați)
Asistenți: Marius Cristian Marchidanu (Brăila) și Florin Alexandru Vișan (Galați)
Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe – Covasna)
Observatori: Gyula Vereș (Sfântu Gheorghe) și Valer Șulea (Brașov)

12. FC Păpăuți (CV) – FC Râșnov
Arbitru: Horatiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca)
Asistenți: Miclos Istvan Nagy și Alexandru Cerei (ambii Cluj-Napoca)
Stadion: Comunal (Porumbenii Mari – Harghita)
Observatori: Zoltan Tamaș (Odorheiu Secuiesc) și Attila Kanyaro (Târgu Mureș)

13. ACS Mureșul Luduș (MS) – FK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
Arbitru: Iulian Dima (București)
Asistenți: Vasile Marinescu (București) și Florin Pucheanu (Ulmi)
Stadion: Tineretului (Brașov – Brașov)
Observatori: Ciprian George Iugulescu (Târgoviște) și Constantin Mara (Predeal)

14. FCM Baia Mare (MM) – ACS Heniu Prundu Bârgăului (BN)
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău) și Ferencz Tunyogi (Zalău)
Stadion: C.U.G. (Cartier Mărăști) (Cluj-Napoca – Cluj)
Observatori: Patrițiu Abrudan și Grigore Boca (ambii Cluj-Napoca)

15. Someșul Cărășeu (SM) – CS Unirea Jucu (CJ)
Arbitru: Adrian Șuta (Baia Mare)
Asistenți: Cristian Nicolae Lucaci și Radu Despa (ambii Baia Mare)
Stadion: Măgura (Șimleul Silvaniei – Sălaj)
Observatori: Ioan Onicaș (Zalău) și Vasile Popa (Bistrița)

16. CS Ineu – Kinder Junior Oradea (BH)
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca)
Asistenți: Gero Szabo și Doru Claudiu Lucaciu (ambii Cluj-Napoca)
Stadion: Cetate (Alba Iulia – Alba)
Observatori: Dan Monea (Aiud) și Ion Cavai (Cluj-Napoca)

17. Rapid Jibou – CSO Cugir
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Asistenți: Octavian Șovre și Dorin Mudura (ambii Oradea)
Stadion: Iuliu Bodola (Oradea – Bihor)
Observatori: Ștefan Szilaghi (Satu Mare) și Gheorghe Bologan (Oradea)

18. CS Nova Mama Mia Becicherecul Mic (TM) – CS Metalul Oțelu Roșu (CS)
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea)
Asistenți: Marian Truță (Șirineasa) și Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea)
Stadion: Cetate (Deva – Hunedoara)
Observatori: Mircea Ciglenean (Cluj-Napoca) și Nicolae Stanca (Sibiu)

19. ACS Hidro Râmnicu Vâlcea (VL) – FC Avrig (SB)
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova)
Asistenți: Daniel Mitruți și Adrian Popescu (ambii din Craiova)
Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt)
Observatori: Silviu Bogdan (Craiova) și Valer Răducă (București)

20. AS Știința Turceni (GJ) – CS Universitatea Petroșani (HD)
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara)
Asistenți: Marius Nicoară (Băile Herculane) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)
Stadion: Mircea Chivu (Reșița – Caraș Severin)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timișoara) și Dan Firițeanu (Reșița)

21. CS Recolta Danceu – AS Podari (DJ)
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea)
Asistenți: Florin Păunescu și Nicolae Dobrică (ambii Râmnicu Vâlcea)
Stadion: Minerul (Motru – Gorj)
Observatori: Aurelian Simion (Pitești) și Sorin Sergiu Găman (Târgu Jiu)

 

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ
 

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Jun. 2013, 19:18 Actualizat: 18 Jun. 2013, 19:19 Special
Pe aceeași temă