Teo Crăciunescu , la Minerul Lupeni – ACU

Publicat: 21 May. 2009, 12:26 Actualizat: 21 May. 2009, 12:33 Special
Teo Crăciunescu , la Minerul Lupeni – ACU

Comisia Centrala a Arbitrilor a dat astăzi publicității delegările pentru etapa cu numărul 31, din liga a doua de fotbal. Teo Crăciunescu va oficia partida dintre Minerul Lupeni și ACU Arad, în timp ce una dintre cele două arbitre din această etapă, Teodora Albon, va arbitra la centru la Ploiești, acolo unde formația din localitate, Petrolul, va întâlni pe FC Snagov.

 

SERIA I

PETROLUL – FC SNAGOV
Arbitru: Teodora Albon (Cluj); Asistenți: Petruța Iugulescu (Târgoviște) și Speranța Popescu (București)

TULCEA – DUN. GIURGIU
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Nicolae Botezatu (Piatra Neamț) și Mihaela Gomoescu (București)

CHIAJNA – SUCEAVA
Arbitru: Victor Berbecaru (Rm. Vâlcea); Asistenți: Claudiu Bochiș (Cluj) și Vasile Marinescu (București)

DUN. GALAȚI – FC BUFTEA
Arbitru: Horia Abrudan (Bacău); Asistenți: Andrei Simonis (București) și Dragoș Vlad (Târgoviște)

FC BOTOȘANI – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Stelian Slabu (Brașov) și Costin Florescu (Huedin)


SERIA A II-A


FC BIHOR – U CLUJ

Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea); Asistenți: Ionel Popa (Pașcani) și Vladimir Urzică (Piatra Neamț)

FC TÂRGOVIȘTE – LIBERTY
Arbitru: Cătălin Florescu (Techirghiol); Asistenți: Dănuț Dumitru (Focșani) și Adrian Popescu (Craiova)

ARIEȘUL – CURTEA DE ARGEȘ
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Eduard Crângașu (Ploiești) și Daniel Hulubei (Vaslui)

MIN. LUPENI – ACU ARAD
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Cristian Nica (Ploiești) și Bogdan Velicu (București)

DACIA MIOVENI – RM. VÂLCEA
Arbitru: Cezar Ionescu (Buzău); Asistenți: Adrian Midișan (Constanța) și Mihai Artene (Vaslui)

JIUL – FC DROBETA
Arbitru: Adrian Stănescu (București); Asistenți: Vlad Bârleanu (București) și Lucian Sârbu (Focșani)

MUREȘUL DEVA – MECHEL
Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari); Asistenți: Claudiu Florea (București) și Anghel Voicu (Suseni)

UTA – CFR TIMIȘOARA, ora 20:30
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenți: Bogdan Medrea (Rm. Vâlcea) și Nicolae Megheșan (Tg. Mureș)

FCM TG. MUREȘ – ALBA IULIA – amânat pentru miercuri, 27 mai
 

Publicat: 21 May. 2009, 12:26 Actualizat: 21 May. 2009, 12:33 Special
Pe aceeași temă