![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Inginerul Marius Mircea Țuca a câștigat postul scos la concurs de primăria Râmnicu Vâlcea pentru postul de director (gradul II) al Sport Club Municipal Râmnicu Vâlcea.
Marius Țuca a fost inginer la Apavil și sef al Sectorului Rețele-Apă și de acum va conduce SCM Râmnicu Vâlcea din punct de vedere administrativ și financiar.
Noul club înființat de primăria Râmnicu Vâlcea va avea trei ramuri sportive, și anume: handbal, fotbal juvenil și sportul pentru toți, pentru fiecare secție urmând a fi numit câte un președinte, care se va ocupa din punct de vedere managerial.
CITEȘTE și:
Articol scris de Adi Georgescu