Programul turului Seriei I a Ligii 3. SC Bacău joacă în această serie, dar nu e ea

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 20:38 Actualizat: 25 Aug. 2016, 22:40 Special
Programul turului Seriei I a Ligii 3.  SC Bacău joacă în această serie, dar nu e ea

Sala Nicolae Dobrin a Casei Fotbalului a găzduit, joi după amiază, tragerea la sorți a programului ediției de campionat 2016-2017 a Ligii 3. Ca și în sezonul precedent, competiția se va desfășura în sistem fiecare cu fiecare, tur și retur, prima etapă fiind programată pe 2 și 3 septembrie 2016, de la ora 17:00.

Seriile I, a III-a, a IV-a și a V-a sunt compuse din câte 15 echipe, iar programul a fost stabilit după tabelul de Berger 16, în timp ce Seria a II-a are în alcătuire în acest moment 14 echipe, dar ar putea avea tot 15 dacă va fi acceptată în campionat și Farul Constanța. Pentru Seria a II-a s-au tras două variante de program, prima pe un tabel de Berger de 14 echipe, iar a doua pe un tabel de Berger de 16 echipe, în funcție de situația Farului.

La finalul campionatului Ligii 3 prima clasată din fiecare serie va promova în Liga 2, în timp ce de retrogradat în Liga 4 o vor face echipele clasate pe locurile 13, 14 și 15 din fiecare serie și cel mai slab loc 12.

Până la mijlocul săptămânii viitoare, FRF așteaptă în continuare cereri din partea cluburilor care doresc să-și desfășoare meciurile pe teren propriu vineri, nu sâmbătă, atunci când e data oficială a meciurilor din Liga 3. Cererile trebuie să fie bine motivate (pe acel teren urmează să joace în același timp și alte echipe, formația secundă, de juniori sau Elită) sau să fie susținute de avizul AJF din județul respectiv.

SERIA I

Avântul Valea Mărului
Sportul Chiscani
Olimpic Cetate Râșnov

SC Bacău
Olimpia Râmnicu Sărat
Știința Miroslava
CSM Roman
Metalosport Galați
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Sporting Liești
Aerostar Bacău
CSM Pașcani
Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc
AFC Hărman

* Echipele trecute cu albastru sunt nou-promovate din Liga 4
* SC Bacău a renunțat la locul din Liga 2, însă sub acest nume va juca de fapt în Liga 3 Gauss Răcăciuni, mai nou Gauss Bacău, echipă care a pierdut barajul de promovare din Liga 4

Mai jos, Liga2.ro vă prezintă programul turului de campionat al Ligii 3, ediția 2016/2017, pentru SERIA I:

ETAPA 1

CSM Pașcani – Olimpia Râmnicu Sărat
AFC Hărman – Știința Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Roman
Avântul Valea Mărului – SC Bacău
Sportul Chiscani – Aerostar Bacău
Olimpic Cetate Râșnov – Sporting Liești
Metalosport Galați
stă.

ETAPA 2

Știința Miroslava – CSM Pașcani
Atletico Vaslui – AFC Hărman
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
SC Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc
Aerostar Bacău – Metalosport Galați
Sporting Liești – Sportul Chiscani
Olimpia Râmnicu Sărat – Olimpic Cetate Râșnov
Avântul Valea Mărului
stă.

ETAPA 3

Știința Miroslava – Olimpia Râmnicu Sărat
CSM Pașcani – Atletico Vaslui
AFC Hărman – CSM Roman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – SC Bacău
Avântul Valea Mărului – Aerostar Bacău
Metalosport Galați – Sporting Liești
Sportul Chiscani – Olimpic Cetate Râșnov
AFC Odorheiu Secuiesc
stă.

ETAPA 4

Atletico Vaslui – Știința Miroslava
CSM Roman – CSM Pașcani
SC Bacău – AFC Hărman
Aerostar Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc
Sporting Liești – Avântul Valea Mărului
Olimpic Cetate Râșnov – Metalosport Galați
Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
stă.

ETAPA 5

Atletico Vaslui – Olimpia Râmnicu Sărat
Știința Miroslava – CSM Roman
CSM Pașcani – SC Bacău
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău
AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Liești
Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râșnov
Metalosport Galați – Sportul Chiscani
AFC Hărman
stă.

ETAPA 6

CSM Roman – Atletico Vaslui
SC Bacău – Știința Miroslava
Aerostar Bacău – AFC Hărman
Sporting Liești – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Olimpic Cetate Râșnov – AFC Odorheiu Secuiesc
Sportul Chiscani – Avântul Valea Mărului
Olimpia Râmnicu Sărat – Metalosport Galați
CSM Pașcani
stă.

ETAPA 7

CSM Roman – Olimpia Râmnicu Sărat
Atletico Vaslui – SC Bacău
CSM Pașcani – Aerostar Bacău
AFC Hărman – Sporting Liești
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râșnov
AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chiscani
Avântul Valea Mărului – Metalosport Galați
Știința Miroslava
stă.

ETAPA 8

SC Bacău – CSM Roman
Aerostar Bacău – Știința Miroslava
Sporting Liești – CSM Pașcani
Olimpic Cetate Râșnov – AFC Hărman
Sportul Chiscani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metalosport Galați – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului
Atletico Vaslui
stă.

ETAPA 9

Olimpia Râmnicu Sărat – SC Bacău
Atletico Vaslui – Aerostar Bacău
Știința Miroslava – Sporting Liești
CSM Pașcani – Olimpic Cetate Râșnov
AFC Hărman – Sportul Chiscani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galați
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Valea Mărului
CSM Roman
stă.

ETAPA 10

Aerostar Bacău – CSM Roman
Sporting Liești – Atletico Vaslui
Olimpic Cetate Râșnov – Știința Miroslava
Sportul Chiscani – CSM Pașcani
Metalosport Galați – AFC Hărman
Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpia Râmnicu Sărat
SC Bacău
stă.

ETAPA 11

SC Bacău – Aerostar Bacău
CSM Roman – Sporting Liești
Atletico Vaslui – Olimpic Cetate Râșnov
Știința Miroslava – Sportul Chiscani
CSM Pașcani – Metalosport Galați
AFC Hărman – Avântul Valea Mărului
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sărat
stă.

ETAPA 12

Sporting Liești – SC Bacău
Olimpic Cetate Râșnov – CSM Roman
Sportul Chiscani – Atletico Vaslui
Metalosport Galați – Știința Miroslava
Avântul Valea Mărului – CSM Pașcani
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sărat
Aerostar Bacău
stă.

ETAPA 13

Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău
SC Bacău – Olimpic Cetate Râșnov
CSM Roman – Sportul Chiscani
Atletico Vaslui – Metalosport Galați
Știința Miroslava – Avântul Valea Mărului
CSM Pașcani – AFC Odorheiu Secuiesc
AFC Hărman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Sporting Liești
stă.

ETAPA 14

Sporting Liești – Aerostar Bacău
Sportul Chiscani – SC Bacău
Metalosport Galați – CSM Roman
Avântul Valea Mărului – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – Știința Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Pașcani
AFC Hărman – Olimpia Râmnicu Sărat
Olimpic Cetate Râșnov
stă.

ETAPA 15

Olimpia Râmnicu Sărat – Sporting Liești
Aerostar Bacău – Olimpic Cetate Râșnov
SC Bacău – Metalosport Galați
CSM Roman – Avântul Valea Mărului
Atletico Vaslui – AFC Odorheiu Secuiesc
Știința Miroslava – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Pașcani – AFC Hărman
Sportul Chiscani
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: FB Știința Miroslava
 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 20:38 Actualizat: 25 Aug. 2016, 22:40 Special
Pe aceeași temă