Programul turului Seriei a IV-a a Ligii 3. Rivalitatea Arad – Timiș va fi continuă în acest sezon

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 23:00 Actualizat: 26 Sep. 2016, 12:33 Special
Programul turului Seriei a IV-a a Ligii 3.  Rivalitatea Arad – Timiș va fi continuă în acest sezon

Sala Nicolae Dobrin a Casei Fotbalului a găzduit, joi după amiază, tragerea la sorți a programului ediției de campionat 2016-2017 a Ligii 3. Ca și în sezonul precedent, competiția se va desfășura în sistem fiecare cu fiecare, tur și retur, prima etapă fiind programată pe 2 și 3 septembrie 2016, de la ora 17:00.

Seriile I, a III-a, a IV-a și a V-a sunt compuse din câte 15 echipe, iar programul a fost stabilit după tabelul de Berger 16, în timp ce Seria a II-a are în alcătuire în acest moment 14 echipe, dar ar putea avea tot 15 dacă va fi acceptată în campionat și Farul Constanța. Pentru Seria a II-a s-au tras două variante de program, prima pe un tabel de Berger de 14 echipe, iar a doua pe un tabel de Berger de 16 echipe, în funcție de situația Farului.

La finalul campionatului Ligii 3 prima clasată din fiecare serie va promova în Liga 2, în timp ce de retrogradat în Liga 4 o vor face echipele clasate pe locurile 13, 14 și 15 din fiecare serie și cel mai slab loc 12.

Până la mijlocul săptămânii viitoare, FRF așteaptă în continuare cereri din partea cluburilor care doresc să-și desfășoare meciurile pe teren propriu vineri, nu sâmbătă, atunci când e data oficială a meciurilor din Liga 3. Cererile trebuie să fie bine motivate (pe acel teren urmează să joace în același timp și alte echipe, formația secundă, de juniori sau Elită) sau să fie susținute de avizul AJF din județul respectiv.

SERIA a IV-a

CSM Școlar Reșița
Ripensia Timișoara
Gloria Lunca-Teuz Cermei

Performanța Ighiu
Industria Galda
Național Sebiș
CNS Cetate Deva
Pandurii Târgu Jiu II
CSM Lugoj
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Millenium Giarmata
ACS Poli Timișoara II
UTA Bătrâna Doamnă II

Unirea 1924 Alba Iulia

Mureșul Vințu de Jos – s-a retras, iar programul campionatului a fost refăcut după tabelul Berger de 14 echipe

* Echipele trecute cu albastru sunt nou-promovate din Liga 4
* Echipele trecute cu vișiniu sunt echipe satelit ale cluburilor din Liga 1 sau 2 înscrise la invitația FRF
* Unirea 1924 Alba Iulia e singura echipă din Liga Elitelor care a dorit să se înscrie la Liga 3

Mai jos, Liga2.ro vă prezintă noul program al turului de campionat al Ligii 3, ediția 2016/2017, pentru SERIA a IV-a:

ETAPA 1

2 septembrie, ora 17:00
Unirea 1924 Alba Iulia – Millenium Giarmata
CNS Cetate Deva – Industria Galda
CSM Lugoj – Performanța Ighiu

3 septembrie, ora 17:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
UTA Bătrâna Doamnă II – ACS Poli Timișoara II
Ripensia Timișoara – Național Sebiș

20 septembrie, ora 17:00
CSM Școlar Reșița – Pandurii Târgu Jiu II

ETAPA 2, 10 septembrie, ora 17:00

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Unirea 1924 Alba Iulia
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cermei
ACS Poli Timișoara II – CNS Cetate Deva
Pandurii Târgu Jiu II – UTA Bătrâna Doamnă II
Național Sebiș – CSM Școlar Reșița
Performanța Ighiu – Ripensia Timișoara
Millenium Giarmata – CSM Lugoj

ETAPA 3, 17 septembrie, ora 17:00

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
Unirea 1924 Alba Iulia – Industria Galda
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Poli Timișoara II
CNS Cetate Deva – Pandurii Târgu Jiu II
UTA Bătrâna Doamnă II – Național Sebiș
CSM Școlar Reșița – Performanța Ighiu
Ripensia Timișoara – CSM Lugoj

ETAPA 4, 24 septembrie, ora 17:00

Industria Galda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
ACS Poli Timișoara II – Unirea 1924 Alba Iulia
Pandurii Târgu Jiu II – Gloria Lunca Teuz Cermei
Național Sebiș – CNS Cetate Deva
Performanța Ighiu – UTA Bătrâna Doamnă II
CSM Lugoj – CSM Școlar Reșița
Millenium Giarmata – Ripensia Timișoara

ETAPA 5, 1 octombrie, ora 15:00

Industria Galda – Millenium Giarmata
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Poli Timișoara II
Unirea 1924 Alba Iulia – Pandurii Târgu Jiu II
Gloria Lunca Teuz Cermei – Național Sebiș
CNS Cetate Deva – Performanța Ighiu
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Lugoj
CSM Școlar Reșița – Ripensia Timișoara

ETAPA 6, 8 octombrie, ora 15:00

ACS Poli Timișoara II – Industria Galda
Pandurii Târgu Jiu II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Național Sebiș – Unirea 1924 Alba Iulia
Performanța Ighiu – Gloria Lunca Teuz Cermei
CSM Lugoj – CNS Cetate Deva
Ripensia Timișoara – UTA Bătrâna Doamnă II
Millenium Giarmata – CSM Școlar Reșița

ETAPA 7, 15 octombrie, ora 15:00

Millenium Giarmata – ACS Poli Timișoara II
Industria Galda – Pandurii Târgu Jiu II
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Național Sebiș
Unirea 1924 Alba Iulia – Performanța Ighiu
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Lugoj
CNS Cetate Deva – Ripensia Timișoara
UTA Bătrâna Doamnă II – CSM Școlar Reșița

ETAPA 8, 22 octombrie, ora 15:00

Pandurii Târgu Jiu II – ACS Poli Timișoara II
Național Sebiș – Industria Galda
Performanța Ighiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Lugoj – Unirea 1924 Alba Iulia
Ripensia Timișoara – Gloria Lunca Teuz Cermei
CSM Școlar Reșița – CNS Cetate Deva
UTA Bătrâna Doamnă II –  Millenium Giarmata

ETAPA 9, 29 octombrie, ora 15:00

Millenium Giarmata – Pandurii Târgu Jiu II
ACS Poli Timișoara II – Național Sebiș
Industria Galda – Performanța Ighiu
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Lugoj
Unirea 1924 Alba Iulia – Ripensia Timișoara
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Școlar Reșița
CNS Cetate Deva – UTA Bătrâna Doamnă II

ETAPA 10, 5 noiembrie, ora 14:00

Național Sebiș – Pandurii Târgu Jiu II
Performanța Ighiu – ACS Poli Timișoara II
CSM Lugoj – Industria Galda
Ripensia Timișoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Școlar Reșița – Unirea 1924 Alba Iulia
UTA Bătrâna Doamnă II – Gloria Lunca Teuz Cermei
CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata

ETAPA 11, 12 noiembrie, ora 14:00

Millenium Giarmata – Național Sebiș
Pandurii Târgu Jiu II – Performanța Ighiu
ACS Poli Timișoara II – CSM Lugoj
Industria Galda – Ripensia Timișoara
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Școlar Reșița
Unirea 1924 Alba Iulia – UTA Bătrâna Doamnă II
Gloria Lunca Teuz Cermei – CNS Cetate Deva

ETAPA 12, 19 noiembrie, ora 14:00

Performanța Ighiu – Național Sebiș
CSM Lugoj – Pandurii Târgu Jiu II
Ripensia Timișoara – ACS Poli Timișoara II
CSM Școlar Reșița – Industria Galda
UTA Bătrâna Doamnă II – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CNS Cetate Deva – Unirea 1924 Alba Iulia
Gloria Lunca Teuz Cermei – Millenium Giarmata

ETAPA 13, 26 noiembrie, ora 14:00

Millenium Giarmata – Performanța Ighiu
Național Sebiș – CSM Lugoj
Pandurii Târgu Jiu II – Ripensia Timișoara
ACS Poli Timișoara II – CSM Școlar Reșița
Industria Galda – UTA Bătrâna Doamnă II
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CNS Cetate Deva
Unirea 1924 Alba Iulia – Gloria Lunca Teuz Cermei

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: UTA Arad

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 23:00 Actualizat: 26 Sep. 2016, 12:33 Special
Pe aceeași temă