Programul turului Seriei a III-a a Ligii 3. Dică o are ca adversară pe Steaua II

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 22:31 Actualizat: 25 Aug. 2016, 23:03 Special
Programul turului Seriei a III-a a Ligii 3.  Dică o are ca adversară pe Steaua II

Sala Nicolae Dobrin a Casei Fotbalului a găzduit, joi după amiază, tragerea la sorți a programului ediției de campionat 2016-2017 a Ligii 3. Ca și în sezonul precedent, competiția se va desfășura în sistem fiecare cu fiecare, tur și retur, prima etapă fiind programată pe 2 și 3 septembrie 2016, de la ora 17:00.

Seriile I, a III-a, a IV-a și a V-a sunt compuse din câte 15 echipe, iar programul a fost stabilit după tabelul de Berger 16, în timp ce Seria a II-a are în alcătuire în acest moment 14 echipe, dar ar putea avea tot 15 dacă va fi acceptată în campionat și Farul Constanța. Pentru Seria a II-a s-au tras două variante de program, prima pe un tabel de Berger de 14 echipe, iar a doua pe un tabel de Berger de 16 echipe, în funcție de situația Farului.

La finalul campionatului Ligii 3 prima clasată din fiecare serie va promova în Liga 2, în timp ce de retrogradat în Liga 4 o vor face echipele clasate pe locurile 13, 14 și 15 din fiecare serie și cel mai slab loc 12.

Până la mijlocul săptămânii viitoare, FRF așteaptă în continuare cereri din partea cluburilor care doresc să-și desfășoare meciurile pe teren propriu vineri, nu sâmbătă, atunci când e data oficială a meciurilor din Liga 3. Cererile trebuie să fie bine motivate (pe acel teren urmează să joace în același timp și alte echipe, formația secundă, de juniori sau Elită) sau să fie susținute de avizul AJF din județul respectiv.

SERIA a III-a

Flacăra Moreni
FCM Alexandria
ACS Șirineasa

SCM Pitești
FC Voluntari II
Concordia Chiajna II
Sporting Roșiori
Atletic Bradu
CS Podari
FC Aninoasa
CS U Craiova II
Urban Titu
ACSO Filiași
Steaua București II
CS Mioveni II

* Echipele trecute cu albastru sunt nou-promovate din Liga 4
* Echipele trecute cu vișiniu sunt echipe satelit ale cluburilor din Liga 1 sau 2 înscrise la invitația FRF

Mai jos, Liga2.ro vă prezintă programul turului de campionat al Ligii 3, ediția 2016/2017, pentru SERIA a III-a:

ETAPA 1

ACS Șirineasa – CS U Craiova II
FC Voluntari II – CS Mioveni II
Flacăra Moreni – Atletic Bradu
Sporting Roșiori – Urban Titu
ACSO Filiași – Concordia Chiajna II
CS Podari – SCM Pitești
FCM Alexandria – FC Aninoasa
Steaua București II
stă.

ETAPA 2

CS Mioveni II – ACS Șirineasa
Atletic Bradu – FC Voluntari II
Urban Titu – Flacăra Moreni
Concordia Chiajna II – Sporting Roșiori
SCM Pitești – ACSO Filiași
FC Aninoasa – CS Podari
CS U Craiova II – Steaua București II
FCM Alexandria
stă.

ETAPA 3

CS Mioveni II – CS U Craiova II
ACS Șirineasa – Atletic Bradu
FC Voluntari II – Urban Titu
Flacăra Moreni – Concordia Chiajna II
Sporting Roșiori – SCM Pitești
ACSO Filiași – FC Aninoasa
FCM Alexandria – Steaua București II
CS Podari
stă.

ETAPA 4

Atletic Bradu – CS Mioveni II
Urban Titu – ACS Șirineasa
Concordia Chiajna II – FC Voluntari II
SCM Pitești – Flacăra Moreni
FC Aninoasa – Sporting Roșiori
Steaua București II – CS Podari
CS U Craiova II – FCM Alexandria
ACSO Filiași
stă.

ETAPA 5

Atletic Bradu – CS U Craiova II
CS Mioveni II – Urban Titu
ACS Șirineasa – Concordia Chiajna II
FC Voluntari II – SCM Pitești
Flacăra Moreni – FC Aninoasa
ACSO Filiași – Steaua București II
CS Podari – FCM Alexandria
Sporting Roșiori
stă.

ETAPA 6

Urban Titu – Atletic Bradu
Concordia Chiajna II – CS Mioveni II
SCM Pitești – ACS Șirineasa
FC Aninoasa – FC Voluntari II
Steaua București II – Sporting Roșiori
FCM Alexandria – ACSO Filiași
CS U Craiova II – CS Podari
Flacăra Moreni
stă.

ETAPA 7

Urban Titu – CS U Craiova II
Atletic Bradu – Concordia Chiajna II
CS Mioveni II – SCM Pitești
ACS Șirineasa – FC Aninoasa
Flacăra Moreni – Steaua București II
Sporting Roșiori – FCM Alexandria
ACSO Filiași – CS Podari
FC Voluntari II
stă.

ETAPA 8

Concordia Chiajna II – Urban Titu
SCM Pitești – Atletic Bradu
FC Aninoasa – CS Mioveni II
Steaua București II – FC Voluntari II
FCM Alexandria – Flacăra Moreni
CS Podari – Sporting Roșiori
CS U Craiova II – ACSO Filiași
ACS Șirineasa
stă.

ETAPA 9

CS U Craiova II – Concordia Chiajna II
Urban Titu – SCM Pitești
Atletic Bradu – FC Aninoasa
ACS Șirineasa – Steaua București II
FC Voluntari II – FCM Alexandria
Flacăra Moreni – CS Podari
Sporting Roșiori – ACSO Filiași
CS Mioveni II
stă.

ETAPA 10

SCM Pitești – Concordia Chiajna II
FC Aninoasa – Urban Titu
Steaua București II – CS Mioveni II
FCM Alexandria – ACS Șirineasa
CS Podari – FC Voluntari II
ACSO Filiași – Flacăra Moreni
Sporting Roșiori – CS U Craiova II
Atletic Bradu
stă.

ETAPA 11

CS U Craiova II – SCM Pitești
Concordia Chiajna II – FC Aninoasa
Atletic Bradu – Steaua București II
CS Mioveni II – FCM Alexandria
ACS Șirineasa – CS Podari
FC Voluntari II – ACSO Filiași
Flacăra Moreni – Sporting Roșiori
Urban Titu
stă.

ETAPA 12

FC Aninoasa – SCM Pitești
Steaua București II – Urban Titu
FCM Alexandria – Atletic Bradu
CS Podari – CS Mioveni II
ACSO Filiași – ACS Șirineasa
Sporting Roșiori – FC Voluntari II
Flacăra Moreni – CS U Craiova II
Concordia Chiajna II
stă.

ETAPA 13

CS U Craiova II – FC Aninoasa
Concordia Chiajna II – Steaua București II
Urban Titu – FCM Alexandria
Atletic Bradu – CS Podari
CS Mioveni II – ACSO Filiași
ACS Șirineasa – Sporting Roșiori
FC Voluntari II – Flacăra Moreni
SCM Pitești
stă.

ETAPA 14

Steaua București II – SCM Pitești
FCM Alexandria – Concordia Chiajna II
CS Podari – Urban Titu
ACSO Filiași – Atletic Bradu
Sporting Roșiori – CS Mioveni II
Flacăra Moreni – ACS Șirineasa
FC Voluntari II – CS U Craiova II
FC Aninoasa
stă.

ETAPA 15

FC Aninoasa – Steaua București II
SCM Pitești – FCM Alexandria
Concordia Chiajna II – CS Podari
Urban Titu – ACSO Filiași
Atletic Bradu – Sporting Roșiori
CS Mioveni II – Flacăra Moreni
ACS Șirineasa – FC Voluntari II
CS U Craiova II
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: FB SCM PITEȘTI

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 25 Aug. 2016, 22:31 Actualizat: 25 Aug. 2016, 23:03 Special
Pe aceeași temă