Naționala Under-18 a fost învinsă de Dinamo III!

11 Mar. 2009, 20:23 Special
Naționala Under-18** a fost învinsă de Dinamo III!

În perioada 8-11.03.2009, juniorii din naționala Under-18 au fost cantonați la Mogoșoaia. Tineri fotbaliști au disputat un meci amical pe 10 martie 2009 pe terenul sintetic din cadrul complexului Dinamo în compania echipei Dinamo III, formație ce evoluează în Liga a IV-a. Partida s-a încheiat cu victoria clară a gazdelor, scorul final fiind 4-2 (2-1). Pentru Dinamo III au marcat Dragomir în minutul 30, Topor din penalty în minutul 40, Kanda în minutul 68 și Alex în minutul 85, în timp ce pentru tinerii tricolori Under-18 au înscris Truță în minutul 15 și Bălășoiu în minutul 73.

Cele două formații au aliniat următorul unsprezece:

Dinamo III: Vlad – Topor, Simion, Dragomir, Petrache, Alex, Ciobai, Ciocâlteu, Gângioveanu, Natan, Kanda

Under-18: Cosmin Ioan – Țene, Dăescu, Floruț, Chițu, Goge, Fizeșan, Pârvu, Feneșan, Truță, Bălășoiu

De remarcat că marea majoritate a fotbaliștilor chemați la naționala Under-18 evoluază în Liga a II-a. Lotul de 16 jucători a fost format din: Cosmin Ioan (Dinamo), Abraham (Oțelul Galați) – portari, Țene, Feneșan (U Cluj), Fizeșan, Floruț (FC Bihor Oradea), Dăescu (Rapid București), Goge, Pârvu (CSM Râmnicu Vâlcea), Chițu (Unirea Slobozia), Truță (Sportul Studențesc), Bălășoiu (CS Buftea), Tudor (Școala de fotbal Marius Lăcătuș), Ioniță (Dinamo), Ristea (Dunărea Galați), Negoescu (ex-FC Târgoviște)