Meciurile din Liga 2 și 3 programate în sâmbătă dinaintea Paștelui vor fi devansate. Măsura luată de Comitetul Executiv al FRF

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 30 Mar. 2017, 19:15 Actualizat: 31 Mar. 2017, 11:06 Special
Meciurile din Liga 2 și 3 programate în sâmbătă dinaintea Paștelui vor fi devansate.  Măsura luată de Comitetul Executiv al FRF

Membrii Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal au decis în ședința de astăzi, 30 martie, susținută la Casa Fotbalului, ca meciurile din campionatul Ligii 3 programate să aibă loc în sâmbăta dinaintea Paștelui, pe 15 aprilie, să fie mutate cu o zi mai devreme, vineri, 14 aprilie, iar numai echipele care vor dori să joace sâmbătă vor trebui să comunice acest lucru în scris către FRF.

Totodată, și meciurile programate sâmbătă, 15 aprilie, în etapa a 29-a a Ligii 2 au fost devansate cu o zi, pe 14 aprilie, însă cu excepția celor trei jocuri care vor urma a fi televizate.

„Aprobă cu unanimitate de voturi ca jocurile din Liga a 3-a programate inițial în data de 15 aprilie 2017 să fie programate în data de 14 aprilie 2017. În situația în care ambele cluburi doresc să desfășoare jocul sâmbătă, 15.04.2017, acestea vor avea obligația de a comunica acordul lor cu privire la desfășurarea jocului sâmbătă.

Aprobă ca etapa a 29-a din Liga a 2-a programată inițial în data de 15 aprilie 2017 să fie devansată în data de 14 aprilie, cu excepția meciurilor televizate care se vor desfășura conform programării stabilite împreună cu deținătorii drepturilor TV”, sună decizia luată astăzi de membrii CEx.


 

Programul etapei a 29-a a Ligii 2, nestabilit încă:

14 aprilie
Dacia Unirea Brăila – FC Academica Clinceni
Foresta Suceava – Metalul Reșița
Chindia Târgoviște – FC Brașov
CS Balotești – Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timișoara – CS Afumați
UTA Bătrâna Doamnă – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Dunărea Călărași – Olimpia Satu Mare
CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mioveni 0-3
. Nu se dispută.
Unirea Tărlungeni – Juventus București 0-3. Nu se dispută.

Program etapa 23, Seria 1, Liga 3:

14 aprilie, ora 17:00
CSM Roman – SC Bacău
Știința Miroslava – Aerostar Bacău
CSM Pașcani – Sporting Liești
AFC Hărman – Olimpic Cetate Râșnov
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Sportul Chiscani
AFC Odorheiu Secuiesc – Metalosport Galați
Avântul Valea Mărului – Olimpia Râmnicu Sărat
Atletico Vaslui
stă.

Program etapa 20, Seria 2, Liga 3:

14 aprilie, ora 17:00
Viitorul Domnești – Metaloglobus București
Petrolistul Boldești – Dinamo București II
CS Tunari – Delta Dobrogea Tulcea
AFC Astra II – Înainte Modelu
Viitorul Constanța II – SC Popești Leordeni
Unirea Slobozia – CSM Oltenița
Arsenal Malu – Axiopolis Sport Cernavodă 0-3

Program etapa 23, Seria 3, Liga 3:

14 aprilie, ora 17:00
Urban Titu – Concordia Chiajna II
Atletic Bradu – SCM Pitești
CS Mioveni II – FC Aninoasa
FC Voluntari II – Steaua București II
Flacăra Moreni – FCM Alexandria
Sporting Roșiori – CS Podari
ACSO Filiași – CS U Craiova II
ACS Șirineasa
stă.

Program etapa 20, Seria 4, Liga 3:

14 aprilie, ora 17:00
ACS Poli Timișoara II – Millenium Giarmata
Pandurii Târgu Jiu II – Industria Galda
Național Sebiș – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Performanța Ighiu – Unirea 1924 Alba Iulia
CSM Lugoj – Gloria Lunca Teuz Cermei
Ripensia Timișoara – CNS Cetate Deva
CSM Școlar Reșița – UTA Bătrâna Doamnă II

Program etapa 23, Seria 5, Liga 3:

14 aprilie, ora 17:00
CS Oșorhei – ACS Comuna Recea
Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj
CS Iernut – FC Zalău
Avântul Reghin – AFC Hermannstadt
Viitorul Ulmeni – Gaz Metan Mediaș II
Unirea Dej – Recolta Dorolț
FC Bistrița – ASA Târgu Mureș II
Unirea Jucu
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 30 Mar. 2017, 19:15 Actualizat: 31 Mar. 2017, 11:06 Special
Pe aceeași temă