Istvan Kovacs la Inter Curtea de Argeș – UTA

Publicat: 18 Mar. 2009, 14:53 Actualizat: 18 Mar. 2009, 14:57 Special
Istvan Kovacs  la Inter Curtea de Argeș – UTA

Comisia Centrală a Arbitrilor a făcut azi publică lista arbitrilor care vor conduce meciurile etapei a XXI-a din Liga a II-a. Unul dintre cele mai interesante meciuri ale rundei, dintre Curtea de Argeș și UTA va fi condus la centru de către careianul Istvan Kovacs.

 

 

Programul complet și arbitrii:

SERIA I

 

Sâmbătă

 

DUNĂ‚REA GIURGIU – FC SNAGOV
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Elena Mușețoiu (Câmpulung Muscel) și Speranța Popescu (București)

 

CETATEA SUCEAVA – PROGRESUL
Arbitru: Ciprian Amarandei (Iași); Asistenți: Cătălin Guloiu (Tisău) și Fodor Josyef (Od. Secuiesc)

 

FC PLOIEȘTI – FC BOTOȘANI
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Vlad Bârleanu (București) și Dănuț Dumitru (Focșani)

 

LOTUS BĂ‚ILE FELIX – PETROLUL
Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea); Asistenți: Stelian Slabu și Bogdan Hârlab (ambii din Brașov)

 

DUNĂ‚REA GALAȚI – CHIAJNA
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Sebastian Stoianov și Paul Dimancea (ambii din Constanța)

 

CEAHLĂ‚UL – DELTA TULCEA, ora 13:00
Arbitru: Nicolae Marian (Sibiu); Asistenți: Daniel Demetrescu și Bogdan Medrea (ambii din Rm. Vâlcea)

 

Duminică

 

FC BUFTEA – FCM BACĂ‚U, ora 13:00
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Florin Păunesc (Rm. Vâlcea) și Valentin Cristea (Călărași)

 

SPORTUL stă deoarece PREFAB s-a retras.
DINAMO II stă deoarece FOREX s-a retras.
 

 

SERIA A II-A

 

Sâmbătă

 

LIBERTY SALONTA – „U” CLUJ
Arbitru: Ludovic Uihelyi (Lugoj);  Asistenți: Flavius Damaschin (Reșița) și Cătălin Haramuz (Reșița)

 

MINERUL LUPENI – FC TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Florin Hânca (Aiud) și Szanto Lorant (Tg. Mureș)


INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ – UTA
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); Asistenți: Costin Florescu (Huedin) și Marin Stăncescu (Craiova)

 

ACU ARAD – FC DROBETA
Arbitru: Robert Dumitru (Brașov); Asistenți: Ovidiu Maier și Petre Gașpar (ambii din Timișoara)

 

CSM RM.  VÂLCEA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Mihai Ianovschi (Pitești); Asistenți: Vasile Marinescu (Târgoviște) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

 

UNIREA ALBA IULIA – MECHEL C. TURZII
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Irina Mârț (Botoșani) și Carmen Neagu (Oradea)

 

CFR TIMIȘIOARA – JIUL
Arbitru: Laurențiu Danșa (Oradea); Asistenți: Marius Nicoară (Băile Herculane) și Daniel Mitruți (Craiova)

 

DACIA MIOVENI – FC BIHOR
Arbitru: Teodora Albon (Cluj); Asistenți: Monica Rigo (Cluj) și Dragoș Vlad (Târgoviște)

 

FCM TG. MUREȘ – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Lucian Dan (Aiud); Asistenți: Andrei Constantinescu și Valentin Avram (ambii din București)
 

Publicat: 18 Mar. 2009, 14:53 Actualizat: 18 Mar. 2009, 14:57 Special
Pe aceeași temă