Danșa la CSM Rm. Vâlcea – Internațional

Publicat: 15 Apr. 2009, 15:59 Actualizat: 17 Apr. 2009, 12:12 Special
Danșa la  CSM Rm. Vâlcea – Internațional

Runda a 25-a din Liga a II-a se joacă vineri și sâmbătă. Derby-ul rundei, de la Râmnicu Vâlcea și Curtea de Argeș va fi condus la centru de cunoscutul arbitru Ionică Serea, din Focșani. Acesta este de fapt și cel mai titrat arbitru care va oficia în week-end în Liga a II-a, în condițiile scandalului de corupție care macină arbitrajul românesc.

 

Programul rundei:
 

 

SERIA I

 

Vineri

 

Dinamo II – FC Snagov
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Cătălin Guloiu (Tisău) și Adrian Lungu (Alexandria)

 

FC Ploiești – Cetatea Suceava
Arbitru: Ludovic Uihelyi (Lugoj); Asistenți: Marius Nicoară (Băile Herculane) și Silviu Haramuz (Reșița)

 

Știința Bacău – Sportul Studențesc
Arbitru: Eugen Roșu (Băbeni); Asistenți: Nicolae Dobrică (Rm. Vâlcea) și Claudiu Loghin (Pașcani)

 

Sâmbătă

 

CS Buftea – Dunărea Giurgiu
Arbitru: Ciprian Danșa (Oradea); Asistenți: Iulius Timar (Marghita) și Gabriel Stroe (Pitești)

 

Ceahlăul Piatra Neamț – FC Botoșani
Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari); Asistenți: Dănuț Dumitru și Lucian Sârbu (ambii din Focșani)

 

Dunărea Galați – FCM Bacău
Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Valentin Avram (București) și Lorant Szanto (Tg. Mureș)

 

Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești
Arbitru: Marian Balaci (Dr. Tr. Severin); Asistenți: Speranța Popescu (București) și Elena Mușețoiu (Câmpulung Muscel)


Prefab – Progresul nu se dispută deoarece ambele echipe au fost excluse din campionat.
Delta stă deoarece Forex s-a retras din campionat.
 

 

 

SERIA A II-A

 

Sâmbătă

 

CFR Timișoara – “U” Cluj
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Dragoș Iliescu și Florin Buzărnescu (ambii din Craiova)

 

Unirea Alba Iulia – Liberty Oradea
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Gabriel Dan (Timișoara) și Claudiu Bochiș (Cluj)

 

ACU Arad – UTA
Arbitru: Gabriel Mocean (Câmpia Turzii); Asistenți: Monica Rigo (Cluj) și Florin Potora (Turda)

 

Dacia Mioveni – FC Drobeta Turnu Severin
Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Bela Szoke și Paul Dimancea (ambii din Constanța)

 

Minerul Lupeni – Mureșul Deva
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenți: Daniel Mitruți (Craiova) și Florin Hânca (Aiud)

 

FCM Târgu Mureș – Mechel Câmpia Turzii
Arbitru: Marius Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Andrei Constantinescu (București) și Daniel Ciocănea (Sibiu)

 

FCM Târgoviște – Jiul Petroșani
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Lucian Dan Ilieș (Brașov) și Anghel Voicu (Suseni)

 

Arieșul Turda – FC Bihor Oradea
Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea); Asistenți: Joszef Fodor (Od. Secuiesc) și Ioan Cristea (Arad)

 

CSM Râmnicu Vâlcea – Internațional Curtea de Argeș, ora 13:00
Arbitru: Laurențiu Danșa (Oradea); Asistenți: Radu Ghinguleac și Mircea Orbuleț (ambii din București)
 

 

Toate meciurile vor fi live text pe www.liga2.ro.
 

Publicat: 15 Apr. 2009, 15:59 Actualizat: 17 Apr. 2009, 12:12 Special
Pe aceeași temă