Colțescu arbitrează Progresul – Ceahlăul

Publicat: 12 Mar. 2009, 13:35 Actualizat: 12 Mar. 2009, 14:34 Special
Colțescu arbitrează  Progresul – Ceahlăul

Comisia Centrală a arbitrilor a desemnat brigăzile ce vor conduce partidele etapa a 20-a din Liga a II-a. Derby-ul dintre Progresul București și Ceahlăul Piatra Neamț, ce se va disputa duminică de la ora 13.00 în Cotroceni, meci transmis în direct de sport.ro, îl va avea la centru pe Sebastian Colțescu din Craiova, asistat la cele două linii de Adrian Midișan și Bela Szoke din Constanța.

 

Altă partidă ce se desfășoară în București, Sportul Studențesc – Dunărea Giurgiu, va fi condusă de un alt cavaler al fluierului celebru, Alexandru Deaconu. Ca un aspect inedit, arbitrul și directorul sportiv al oaspeților, Ilie Mălureanu, fost lider al galeriei din Regie în anii ’70-’80, sunt finii președintelui Federației Române de Fotbal, Mircea Sandu, astfel că se poate spune că meciul e o "afacere de familie".

 

 

Programul și oficialii partidelor din etapa a 20-a:

 

 

Seria I

 

  Meci Arbitri
1 SC FC PETROLUL SA Ploiești – SC DINAMO 1948 SA București II A: Berbecaru Victor (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
    A1: Bârjac Gabriel (Zalău – Sălaj)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Fridl George Marian (Comănești – Bacău)
    R: Decă Daniel (Brăila – Brăila)
  Stadion: Ilie Oană (Ploiești) Obs: Petrescu Marin (Brăila – Brăila)
     
2 CS CONCORDIA Chiajna – ACF LUCEAFĂ‚RUL LOTUS Băile Felix A: Neagu Ionuț Cătălin (Poenari – Prahova)
    A1: Popescu Speranța (București – București)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Gomoescu Mihaela (București – București)
    R: Ene Petre Mihai (București – București)
  Stadion: Concordia (Chiajna) Obs: Comșa Aurel (București – București)
     
3 FC DELTA Tulcea – FCM DUNĂ‚REA Galați A: Hanceariuc Valentin (Iași – Iași)
    A1: Roșu Dan (București – București)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Florea Claudiu (București – București)
    R: Florescu Cătălin (Techirghiol – Constanța)
  Stadion: Delta (Tulcea) Obs: Constantinescu Constantin (Slatina – Olt)
     
4 SC FC SPORTUL STUDENȚESC București – FC DUNĂ‚REA Giurgiu A: Deaconu Alexandru (București – București)
    A1: Stroe Gabriel Sabin (Pitești – Argeș)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Voicu Anghel (Suseni – Argeș)
    R: Bîrsan Marcel (București – București)
  Stadion:Sportul Studențesc  (București) Obs: Lupescu Nicolae (București – București)
     
5 SC FC Snagov SA – FC CETATE Suceava A: Constantinescu Marius Eduard (Craiova – Dolj)
    A1: Babadag Ionuț (Alexandria – Teleorman)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Lungu Adrian (Alexandria – Teleorman)
    R: Ivan Ionel (Brăila – Brăila)
  Stadion: Voința (Ghermănești) Obs: Pârcălab Ioan (București – București)
     
6 FC MUNICIPAL Bacău – SC FC PREFAB SA  
  nu se disputa  
  Data: 2009-03-14 11:00  
     
  Stadion: Municipal (Bacău)  
     
7 FC SA Botoșani – SC FC Buftea SA A: Ștefănuți Claudiu (Năsăud – Bistrița Năsăud)
    A1: Loghin Claudiu Marian (Pașcani – Iași)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Urzică Vladimir (Piatra Neamț – Neamț)
    R: Suhan Grigore Marius (Suceava – Suceava)
  Stadion: Municipal (Botoșani) Obs: Mircea Mihail (București – București)
     
8 CS FOREX Brașov – CSM FC Ploiești  
  nu se disputa  
  Data: 2009-03-14 11:00  
     
  Stadion: Forex (Brașov)  
     
9 SC FC PROGRESUL București SA – SC FC CEAHLĂ‚UL SA Piatra Neamț A: Colțescu Constantin Sebastian (Craiova – Dolj)
    A1: Midișan Adrian (Constanța – Constanța)
  Data: 2009-03-15 13:00 A2: Szoke Bela (Constanța – Constanța)
    R: Ciuruș Emanoil Ionel (București – București)
  Stadion: Cotroceni (București) Obs: Lică Marcel (Constanța – Constanța)
     

 

 

Seria II

 

 

  Meci Arbitri
1 CS FC BIHOR Oradea – FC CFR Timișoara A: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe – Covasna)
    A1: Bochiș Claudiu Horia (Cluj-Napoca – Cluj)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Matei Dionise Doru (Târgu Mureș – Mureș)
    R: Omuț Marius (Oradea – Bihor)
  Stadion: Municipal (Oradea) Obs: Popa Vasile (Bistrița – Bistrița Năsăud)
     
2 FC ARIEȘU Turda – CS DACIA Mioveni A: Rădulescu George (București – București)
    A1: Velicu Bogdan Mugurel (București – București)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Hanca Florin (Aiud – Alba)
    R: Anca Florin (Deva – Hunedoara)
  Stadion: Arieșul (Turda) Obs: Vancea Valer (Oradea – Bihor)
     
3 SC FC Târgoviște SA – AS FCM Targu Mures A: Serea Ionică (Focșani – Vrancea)
    A1: Artene Mihai (Vaslui – Vaslui)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Hulubei Daniel (Vaslui – Vaslui)
    R: Antonie Sorin Andrei (Breaza – Prahova)
  Stadion: Eugen Popescu (Târgoviște) Obs: Filimon Vasile (București – București)
     
4 FC DROBETA Turnu Severin – CF LIBERTY Oradea A: Miron Florin (București – București)
    A1: Potora Florin Tudorel (Turda – Cluj)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Bârleanu Vlad (București – București)
    R: Bărzan Marius (Târgu Jiu – Gorj)
  Stadion: Victoria (Vânju Mare) Obs: Mehedințu Petre (Timișoara – Timiș)
     
5 SCS CF MUNICIPAL UNIVERSITATEA Cluj SA – FC INTERNAȚIONAL Curtea de Argeș A: Roșu Ion Eugen (Băbeni – Vâlcea)
    A1: Medrea Bogdan (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Popescu Adrian (Craiova – Dolj)
    R: Unimatan Paul (Zalău – Sălaj)
  Stadion: Clujana (Cluj-Napoca) Obs: Ciev Zaharia (Timișoara – Timiș)
     
6 CS MECHEL Câmpia Turzii – CS ATLETIC CLUB UNIVERSITATEA VASILE GOLDIȘ Arad A: Danșa Ciprian Florin (Oradea – Bihor)
    A1: Udrea Lorin Andrei (Târgu Jiu – Gorj)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Popescu Blîndu Mihaela (Târgu Jiu – Gorj)
    R: Rusu Teodor Claudiu (Cluj-Napoca – Cluj)
  Stadion: Mechel (Câmpia Turzii) Obs: Prunariu Mihai (Târgu Jiu – Gorj)
     
7 CS MUREȘUL Deva – SC FC UNIREA Alba Iulia SA A: Marcu Florin Mihai (Oradea – Bihor)
    A1: Iliescu Dragoș Mihai (Craiova – Dolj)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Buzărnescu Florin (Craiova – Dolj)
    R: Biro Gabor (Arad – Arad)
  Stadion: Cetate I (Deva) Obs: Marcu Traian (Sibiu – Sibiu)
     
8 CS JIUL Petroșani – CSM Râmnicu Vâlcea A: Hațegan Ovidiu (Arad – Arad)
    A1: Tripa Claudiu (Arad – Arad)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Cristea Emil (Arad – Arad)
    R: Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin – Mehedinți)
  Stadion: Jiul (Petroșani) Obs: Terhes Alexandru (Oradea – Bihor)
     
9 FCM UTA Arad – CS MINERUL Lupeni A: Erdei Ștefan (Oradea – Bihor)
    A1: Timar Iulius-Radu (Marghita – Bihor)
  Data: 2009-03-14 11:00 A2: Ciocănea Ioan Daniel (Sibiu – Sibiu)
    R: Făniță Constantin (Timișoara – Timiș)
  Stadion: UTA (Arad) Obs: Naste Dorin (Târgu Mureș – Mureș)
     
Publicat: 12 Mar. 2009, 13:35 Actualizat: 12 Mar. 2009, 14:34 Special
Pe aceeași temă