Cele mai spectaculoase imagini după ultima etapă din ligile inferioare | GALERIE FOTO

Marius ANGHEL 13 May. 2015, 16:41 Special

Liga2.ro propune cititorilor săi, după fiecare etapă din campionat, cele mai interesante fotografii din partidele disputate în weekend-ul precedent.

Cele mai spectaculoase imagini surprinse de fotografii noștri la meciurile din Liga 2, 3 sau 4 vor fi selectate de redactorii ProSport și expuse într-un articol realizat special.

În această săptămână am selectat fotografii de la meciurile desfășurate la Pitești, Buzău, Constanța și Reșița.

Academica Argeș Pitești – FC Voluntari     0-1, etapa a 6-a – play-off, 9 mai

Kone s-a folosit și de brațe pentru a trece de Călințaru. Foto: Andrei ZEVEDEI

Galeria echipei FC Voluntari a afișat pe parcursul derby-ului desfășurat la Pitești mai multe mesaje ironice pentru adversarii de la Academica. Foto: Andrei ZEVEDEI

Cei doi antrenori, Ilie Poenaru și Ciprian Urican, au avut stări de spirit diferite la meci. Un posibil eșec al Academicii îi scotea echipa din lupta pentru promovare. Foto: Andrei ZEVEDEI

Deletic a fost unul dintre cei mai activi jucătorii ai Academicii, însă de înscris nu a putut să o facă. Foto: Andrei ZEVEDEI

Reușita lui Marius Ene din minutul 90 i-a determinat pe jucătorii liderului să pătrundă pe teren. Foto: Andrei ZEVEDEI

Ene s-a urcat pe gard pentru a sărbători alături de suporteri reușita ce îi duce cu siguranță echipa în Liga 1. Foto: Andrei ZEVEDEI

Finalul meciului dintre Academica Argeș și FC Voluntari a dat startul horei bucuriei în lotul liderului. Foto: Andrei ZEVEDEI

Galeria venită din Voluntari a avut ce sărbători la Pitești. Favoriții lor s-au distanțat la 8 puncte de Academica și până la promovare mai au un singur pas. Foto: Andrei ZEVEDEI

Momente de bucurie a jucătorilor de la FC Voluntari. Foto: Andrei ZEVEDEI

Gloria Buzău – CF Brăila     4-1, etapa a 6-a – play-off, 9 mai

Clement Pălimaru a avut poftă de joc sâmbătă trecută. Adversarii l-au deposedat cu greu de minge, însă tot nu l-au putut opri să dea patru goluri. Foto: Adi SOARE

Mugurel Dedu, un alt „star” al Gloriei, și-a depășit și el ușor adversarii. Foto: Adi SOARE

În drumul său către gol, Pălimaru a înscris și cu mingea, dar și cu adversarul. Foto: Adi SOARE

Tigoianu a rezistat doar 41 de minute pe teren, atunci când a fost înlocuit cu Răduca. Foto: Adi SOARE

Mitrea a primit patru goluri în meciul de la Buzău, toate de la Pălimaru. Foto: Adi SOARE

Farul Constanța – CS Balotești     3-3, etapa a 6-a – play-out, 9 mai

Meciul de la Constanța a început cu 10 minute întârziere, deoarece echipa oaspete, CS Balotești, a ajuns mai târziu la stadion. Jucătorii ilfovenilor s-au schimbat pe banca de rezerve, nu au mai fost la cabine. Foto: Alexandru RAITA

Fulga a urlat ca din gură de șarpe după duelul cu masivul Marco Enciu. Foto: Alexandru RAITA

Marius Jianu a tras din greu pentru ca Farul că obțină un rezultat pozitiv măcar în ultima etapă a campionatului. Atacantul a înscris golul de 3-2, însă CS Balotești a egalat în prelungiri. Foto: Alexandru RAITA

Fulga s-a înălțat greu la mingiile centrate în careu său și le-a dat emoții coechipierilor în meciul de la Constanța. Portarul a primit trei goluri cu Farul. Foto: Alexandru RAITA

Enciu i-a dedicat reușit din partida cu CS Balotești unchiului și mătușii sale. Foto: Alexandru RAITA

Metalul Reșița – ACS Poli Timișoara     0-3, etapa a 6-a – play-off, 9 mai

Elek a fost motiv de dispută în iarnă între ACS Poli și Metalul Reșița. Atacantul a ales până la urmă echipa timișoreană și se poate lăuda cu acest lucru. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Ovidiu Popescu l-a întrecut în viteză pe Adi Ionescu și a marcat al doilea său gol în acest sezon de Liga 2. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Golul de 3-0 pentru ACS Poli l-a făcut pe Marius Popa să sară în spatele unui coleg din staff-ul tehnic. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Popescu sare în brațele antrenorilor și ACS Poli poate începe sărbătorirea promovării în Liga 1. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Pedro Henrique a înscris la Reșița alte două goluri, cele care l-au transformat pe brazilian în golgheterul Seriei a II-a. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Banca tehnică a echipei ACS Poli așteaptă cu emoții ultimul fluier al arbitrului. Promovarea matematică a fost bifată. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Elek, Alexa și Scutaru erau desfigurați la finalul meciului cu Metalul Reșița. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Poza de grup a echipei ACS Poli. Victoria de la Reșița cu 3-0 a readus Timișoara matematic în Liga 1. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN