Cele mai spectaculoase imagini după ultima etapă din ligile inferioare | GALERIE FOTO

Marius ANGHEL 28 Apr. 2015, 18:12 Special

Liga2.ro propune cititorilor săi, după fiecare etapă din campionat, cele mai interesante fotografii din partidele disputate în weekend-ul precedent.

Cele mai spectaculoase imagini surprinse de fotografii noștri la meciurile din Liga 2, 3 sau 4 vor fi selectate de redactorii ProSport și expuse într-un articol realizat special.

În această săptămână am selectat fotografii de la meciurile desfășurate la Constanța, Pitești, Reșița, Râmnicu Vâlcea.

Farul Constanța – FCM Dorohoi     1-3, etapa a 4-a – play-out, 25 aprilie

Enciu s-a folosit de forța sa și i-a fost superior lui Vrabie în prima repriză a meciului dintre Farul și FCM Dorohoi. Foto: Alexandru RAITA

Pavăl a încercat să-i scoată mâna faristului dintre piciorele sale, însă posesia balonului a fost mai importantă. Foto: Alexandru RAITA

Hărăguță a rezistat fără gol la meciul de la Constanța până în minutul 45, iar după ce l-a primit a fost ridicat cu greu de oe gazon de un coechipier. Foto: Alexandru RAITA

Enciu înscria chiar înainte de pauză, Farul avea speranțe că poate scăpa de ultimul loc, însă nu știau ce o să-i aștepte în repriza secundă. Foto: Alexandru RAITA

Arbitrul Andrei Chivulete a fost nevoit să întrerupă jocul pentru a-l liniști pe antrenorului Dorohoiului, Vespazian Colban. Foto: Alexandru RAITA

Portarul Dinu întinde brațul să împiedice un nou gol al Dorohoiului, însă lovitura de cap a lui Ghiviziu (nr. 19) a fost prea bine plasată. Foto: Alexandru RAITA

Dinu ia gol, fariștii rămân neputincioși, Ghiviziu și botoșănenii aleargă de bucurie și simt că vor obține o nouă victorie. Foto: Alexandru RAITA

Ion Barbu știe că Farul va avea o misiune dificilă pentru a se salva de la retrogradare. Foto: Alexandru RAITA

Academica Argeș Pitești – CF Brăila     3-1, etapa a 4-a – play-off, 25 aprilie

Buia a fost foarte activ pe teren pentru Academica în meciul cu CF Brăila. În flancul său stâng greu s-a trecut de el. Foto: Andrei ZEVEDEI

Kone a devenit indispensabil din „11” Academicii. Africanul nu a marcat nici acum, însă acțiunile sale din flancul drept ajung mai mereu să fie finalizate în gol de coechipierii săi. Foto: Andrei ZEVEDEI

Buia, Stancu, Munteanu, Vițelaru și Chițu sărbătoresc o nouă victorie la scor pe teren propriu. Foto: Andrei ZEVEDEI

Metalul Reșița – Olimpia Satu Mare     2-0, etapa a 4-a – play-off, 25 aprilie

Meciul de la Reșița a început cu o întârziere de 15 minute, dar și cu un moment de reculegere. În vechea tribună a stadionul „Mircea Chivu” mai vin puțini spectatori, deși Metalul e pe podium în Liga 2. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Micaș i-a făcut cu greu față lui Manole. Decarul Reșiței a fost omul meciului cu Olimpia. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Metalul Reșița a avut două galerii la meciul cu Olimpia Satu Mare. Una dintre ele a fost formată din copii. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Puștii de mai sus au cântat în duet cu galeria formată de seniori. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Dandea deschide scorul pentru Metalul și peste câteva minute îi aplică o corecție lui Heil pentru care a și fost eliminat. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

Vișan Crețu a dedicat prima sa reușită din Liga 2 în acest sezon soției sale care urmează să-l transforme în tată. Foto: Marian CĂ‚RĂ‚VAN

CSM Râmnicu Vâlcea – Șoimii Pâncota     1-1, etapa a 4-a – play-out, 25 aprilie

Vlad Munteanu a trebuit să tragă din greu de Dragoș Dragalina pentru a pune și el piciorul pe minge. Foto: Dan LIXANDRU

Issa trece prin momente bune la Șoimii Pâncota. Aici Firțulescu n-a avut șanse în fața sa. Foto: Dan LIXANDRU

Spirite încinse au fost și Râmnicu Vâlcea, nu numai la Pâncota. Totuși, acum n-a mai fost eliminat niciun jucător. Foto: Dan LIXANDRU

Înaltul Issa are și defecte. Vlad Munteanu l-a deposedat pe jucătorul de culoare doar printr-o alunecare și o intrare la risc. Foto: Dan LIXANDRU

În încercarea de a egala, Firțulescu a fost nevoit și să flonjeze în careul „șoimilor”, însă experimentatul Irimia n-a avut ezitări la astfel de faze. Foto: Dan LIXANDRU

Marius Staicu și Issa Thiaw au fost cei doi marcatori ai meciului dintre CSM și Șoimii, scor 1-1. Foto: Dan LIXANDRU