Cele mai spectaculoase imagini după ultima etapă din ligile inferioare | GALERIE FOTO

Marius ANGHEL 17 Mar. 2015, 18:45 Special

Liga2.ro propune cititorilor săi, după fiecare etapă din campionat, cele mai interesante fotografii din partidele disputate în weekend-ul precedent.

Cele mai spectaculoase imagini surprinse de fotografii noștri la meciurile din Liga 2, 3 sau 4 vor fi selectate de redactorii ProSport și expuse într-un articol realizat special.

În această săptămână am selectat fotografii din meciurile de la Balotești, Râmnicu Vâlcea și Mioveni pentru Liga 2 și Timișoara pentru Liga 4.

CS Balotești – FC Voluntari 1-0, etapa 19, 14 martie

Alin Gojnea reușea să-l învingă pe Dragoș Balauru și să păstreze toate punctele la Balotești în meciul cu liderul FC Voluntari. Foto: Mihai Andrieș

Antrenorul italian Giovanni Pisano îl felicită părintește pe Gojnea pentru golul marcat în meciul de sâmbătă. Foto: Mihai Andrieș

Lucian Ion (S) și Nicușor Filip (D) au reușit să-l blocheze perfect pe Alin Cârstocea (C). Foto: Mihai Andrieș

Cosmin Tănase nu l-a menjat deloc pe Tiberiu Bălan în disperarea sa de a boxa mingea și a îndepărta pericolul din careul său. Foto: Mihai Andrieș

Marcel Abăluță și Marius Baciu, secundul echipei Academica Argeș și fostul antrenor principal, i-au spionat pe jucătorii echipei FC Voluntari la meciul de la Balotești. Foto: Mihai Andrieș

CSM Râmnicu Vâlcea – Unirea Tărlungeni 2-1, etapa 19, 14 martie

Dragoș Geantă (primul din stânga) profită de recentrarea cu capul a lui Deaconescu (primul în dreapta) și lovește decisiv pentru 2-1. Era minutul 77 al jocului de la Vâlcea. Foto: Dan Lixandru

Golul de 2-1 al CSM-ului a creat un adevărat moment de bucurie în tabăra olteană. Alexandru Pelici, tehnicianul echipei, a fost asaltat de jucători și luat în brațe pentru a celebra a doua reușită. Foto: Dan Lixandru

Meciul cu Unirea Tărlungeni a însemnat pentru Iosif Melcea (foto în alb) revenirea în Liga 2 după o pauză de doi ani pricinuită de mai multe accidentări în serie. Micuțul mijlocaș ofensiv nu s-a menajat deloc în minutele în care a fost trimis pe teren de antrenorul său. Foto: Dan Lixandru

Deși la meciurile din Zăvoi nu mai vin foarte mulți spectatori, dezamăgiți de rezultatele slabe obținute de CSM, oltencele încă preferă să stea în tribune pentru a-i urmări pe jucători. Foto: Dan Lixandru

CS Mioveni – FC Caransebeș 0-0, etapa 19, 14 martie

CS Mioveni a revenit oficial, după mai bine de un an, pe propriul stadion. Totuși, arena nu a fost luată cu asalt de suporteri, doar aproximativ 1.500 luând loc în tribune la meciul în care echipa lui Claudiu Niculescu a remizat cu FC Caransebeș. Foto: Gazeta de Mioveni

ASU Politehnica – Auto Timișoara 7-0, etapa 20 Liga 4 Timiș, 14 martie

Chiar dacă în această poză nu o arată, jucătorii echipei ASU Politehnica au fost peste cei de la Auto Timișoara. Foto: Sebastian Tătaru

Galeria Politehnicii din Liga a IV-a Timiș face spectacol atât în meciurile de pe teren propriu, de pe Știința, cât și în cele din deplasare. Foto: Sebastian Tătaru

Dăruire, aceste este cuvântul întipărit în mintea jucătorilor liderului ASU Poli în drumul către promovarea în Liga 3. Foto: Sebastian Tătaru