Cele mai spectaculoase imagini după ultima etapă din ligile inferioare | GALERIE FOTO

Marius ANGHEL 11 Mar. 2015, 17:23 Special

Liga2.ro propune cititorilor săi, după fiecare etapă din campionat, cele mai interesante fotografii din partidele disputate în weekend-ul precedent.

Cele mai spectaculoase imagini surprinse de fotografii noștri la meciurile din Liga 2, 3 sau 4 vor fi selectate de redactorii ProSport și expuse într-un articol realizat special.

În această săptămână am selectat fotografii din meciurile de la Buzău, Constanța și Satu Mare pentru Liga 2, de la Bacău pentru Liga 3, și Timișoara pentru Liga 4.

Gloria Buzău – CF Brăila 0-0, etapa 18, 7 martie

Antrenorul Gloriei, Viorel Ion, are o reacție nervoasă asupra jucătorului său Dorin Burlacu. Foto: Adi Soare

Cristian Mitrea (S) nu și-a menajat nici măcar propriul coechipier, Marius Dima (C), în încercarea de a degaja o minge urmărită de adversarul Dorin Burlacu (D). Foto: Adi Soare

Antrenorul Brăilei, Alin Pânzaru, și Costin Ghiocel au protestat violent la adresa arbitrului de tușă George Fridl. Foto: Adi Soare

Bogdan Ungureanu a ratat cea mai importantă fază de gol a meciului disputat la Buzău. Atacantul Brăilei a trimis peste poartă din lovitură de pedeapsă, spre bucuria lui Dan Sârbu, portarul Gloriei. Foto: Adi Soare

Farul Constanța – FCM Dorohoi 3-3, etapa 18, 7 martie

Marco Enciu și suporterii Farului erau în culmea fericirii când echipa constănțeană avea 3-0 în meciul cu FCM Dorohoi. În repriza a doua, botoșănenii reușeau să egaleze. Foto: Alexandru Raita

Eduard Sandu (FCM Dorohoi) înscria de la punctul cu var în fața lui Bogdan Olaru (Farul) și reducea scorul la 2-3, într-o repriză a doua senzațională pentru botosăneni. Foto: Alexandru Raita

Olimpia Satu Mare – Metalul Reșița 1-0, etapa 18, 7 martie

Deși pare că mingea va intra în poartă, e doar o iluzie însă. Cristian Zimmermann, portarul Reșiței, n-a primit gol cu Olimpia în această fază. Foto: Adam Kiss

Ciprian Selagea (Olimpia) înscria pe lângă Zimmermann (Metalul) la doar un minut după ce intra pe teren. Foto: Adam Kiss

Jucătorii Metalului Reșița și cei ai Olimpiei privesc cum mingea trimisă se Selagea intră în poartă. Era golul decisiv al meciului și sătmărenii obțineau trei puncte. Foto: Adam Kiss

După golul lui Selagea din minutul 79, jucătorii Olimpiei s-au bucurat în mod aparte. La gramada formată de fotbaliști a venit și antrenorul Tiberiu Csik. În schimb, în plan secund, în tribună, galeria Metalului Reșița încă își încuraja favoriții. Foto: Adam Kiss

Aerostar Bacău – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe     1-0, etapa 14 Liga 3, 6 martie

În meciul de la Bacău dintre Aerostar și Sepsi s-a jucat pe un gazon și o vreme nepotrivnică fotbalului. Foto: Horia Alexoae

Ripensia Timișoara – ASU Politehnica Timișoara 2-6, etapa 19 Liga 4 Timiș, 7 martie

Primul meci al echipei ASU Politehnica pe stadionul „Dan Păltinișanu” a atras în tribune cele mai înfocate fane bănățene. Foto: Sebastian Tătaru

Jucătorii lui ASU Poli nu au avut milă de portarul Carlaonț. Portarul Ripensiei a încasat șase goluri în meciul de sâmbătă. Foto: Sebastian Tătaru

Octavian Drăghici a urcat gardul din fața Peluzei Sud pentru a se îmbrățișa cu fanii Politehnicii după reușita în fața Ripensiei. Foto: Sebastian Tătaru

După aproape trei ani, Peluza Sud a stadionului „Dan Păltinișanu” a fost arhiplină. Fanii lui ASU Poli au făcut spectacol în meciul cu Ripensia. Foto: Sebastian Tătaru

Pentru meciul cu Ripensia, fanii lui ASU Poli au realizat și o coregrafie 3D. Foto: Sebastian Tătaru