Teodor Crăciunescu va conduce Săgeata – Farul!

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 19 Oct. 2010, 16:19 Actualizat: 19 Oct. 2010, 16:49 Arbitri
Teodor Crăciunescu va conduce  Săgeata – Farul!

Teodor Crăciunescu e cel mai important nume delegat să arbitreze
în etapa a noua a ligii secunde. Vâlceanul va conduce meciul
Săgeata Năvodari – Farul Constanța și va fi ajutat de asistenții
Eduard Unguranu și Daniel Hulubei.

Cel mai important meci al Seriei de Vest, CS Mioveni – UTA, i-a
fost încredințat lui Andrei Chivulete, iar ieșeanul Bogdan
Hanceariuc va conduce ostilitățile dintre Concordia Chiajna și
Delta Tulcea.

Seria
I:

Astra II Giurgiu – Steaua II București

Arbitru: Valentin Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Dragoș Vlad
(Târgoviște) și Florin Pucheanu (Ulmi)

Gloria Buzău – FC Snagov

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Irina Mîrț (București)
și Ionel Dumitru (Gherghița)

Săgeata Năvodari – Farul Constanța

Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Eduard
Ungureanu (București) și Daniel Hulubei (Vaslui)

Dinamo II București – Viitorul Constanța

Arbitru: Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Petruța Iugulescu
(Târgoviște) și Gabriel Stroe (Pitești)

CF Brăila – FC Botoșani

Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Marian Fridl (Comănești)
și Bela Szoke (Constanța)

Dunărea Galați – Ceahlăul Piatra Neamț

Arbitru: Dragoș Istrate; Asistenți: Radu Ghinguleac și Mircea
Orbuleț (toți din București)

Juventus București – CS Otopeni

Arbitru: Adrian Stănescu (Popești Leordeni); Asistenți: Vlad
Bârlădeanu (București) și Costin Florescu (Clinceni)

Concordia Chiajna – Delta Tulcea, duminică ora
12.00

Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Dan Vasile Popescu
(Buzău) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)

Seria a
II-a

Voința Sibiu – Alro Slatina, vineri ora
15.00

Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Bistrița Năsăud); Asistenți: Florin
Potora și Florin Hanca (ambii din Aiud)

CS Mioveni – UTA Arad, vineri ora
18.00

Arbitru: Andrei Chivulete (București); Asistenți: Bogdan Velicu
(București) și Vladimir Urzică (Piatra Neamț)

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Silvania

Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Liviu Guloiu
(Tisău) și Dănuț Dumitru (Focșani)

FC Bihor – Unirea Alba Iulia

Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Gabriel Dan
(Timișoara) și Emil Cristea (Arad)

ACU Arad – FC Argeș

Arbitru: Călin Mocean (Câmpia Turzii); Asistenți: Florin Danșa
și Carmen Neagu (ambii din Oradea)

Arieșul Turda – Mureșul Deva

Arbitru: Claudiu Baboia (București); Asistenți: Bogdan Gheorghe
(București) și Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea)

Gaz Metan CFR Craiova – Petrolul Ploiești

Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți:
Florin Stănescu (București) și Marian Gaspar (Timișoara)

ACS MU Poli Iași – Minerul Lupeni, nu se joacă deoarece Minerul s-a
retras.

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 19 Oct. 2010, 16:19 Actualizat: 19 Oct. 2010, 16:49 Arbitri
Pe aceeași temă