Sebastian Colțescu va fluiera la derby-ul Seriei I!

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 30 Mar. 2011, 15:20 Actualizat: 30 Mar. 2011, 15:26 Arbitri
Sebastian Colțescu va fluiera  la derby-ul Seriei I!

Etapa a XX-a se va desfășura pe
parcursul a 3 zile, primele meciuri urmând a se disputa sâmbătă,
iar ultimele luni. Printre arbitrii delegați în liga 2 în această
etapă se remarcă Sebastian Colțescu care va conduce derby-ul pentru
locul 2 din Seria I, Concordia – Săgeata. Meciul se va juca
sâmbătă, de la ora 12.00.

Un alt arbitru cunoscut, Robert
Dumitru, a fost delegat la meciul FC Botoșani – Ceahlăul care se va
disputa luni de la ora 17.00, în timp ce Adrian Comănescu va
conduce meciul ACSMU Poli Iași – FC Bihor care va avea loc
duminică, de la ora 11.00.

Seria
I:

Astra II Giurgiu – Gloria
Buzău

Arbitru: Marius Bocăneală (Galați);
Asistenți: Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea) și Petruța Iugulescu
(Târgoviște)

Delta Tulcea – CF
Brăila

Arbitru: Cătălin Pană (București);
Asistenți: Mihai Iliescu și Daniel Mitruți (ambii din Craiova)

FC Snagov – Dunărea
Galați

Arbitru: Ovidiu Oprea (Ploiești);
Asistenți: Daniel Demetrescu și Bogdan Medrea (ambii din Râmnicu
Vâlcea)

Farul Constanța – Juventus
București

Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați);
Asistenți: Ciprian Geambazu (Bușteni) și Ionel Dumitru
(Gherghița)

Concordia Chiajna – Săgeata
Năvodari
, ora
12.00

Arbitru: Sebastian Colțescu
(Craiova); Asistenți: Marius Nicoară (Băile Herculane) și Adrian
Popescu (Craiova)

Steaua II București –
Dinamo II București
, duminică ora
12.00

Arbitru: Valentin Iugluescu
(Târgoviște); Asistenți: Gabriel Stroe (Pitești) și Cătălin Guloiu
(Tisău)

Viitorul Constanța – CS
Otopeni
, luni
ora 17.00

Arbitru: Cristina Dorcioman
(Câmpulung Muscel); Asistenți: Irina Mârț și Andrei Simonis (ambii
din București)

FC Botoșani – Ceahlăul
Piatra Neamț, luni ora
17.00

Arbitru: Robert Dumitru (Brașov);
Asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui) și Cătălin Savu (Galați)

Seria a
II-a:

CSM Râmnicu Vâlcea – CS
Mioveni

Arbitru: Mugurel Drăgănescu
(Breaza); Asistenți: Eduard Crângașu (Ploiești) și Emil Cristea
(Arad)

Unirea Alba Iulia – Arieșul
Turda

Arbitru: Adrian Ilyeș (Ploiești);
Asistenți: Gabriel Dan (Timișoara) și Lucian Dan Ilieș (Brașov)

UTA Arad – Gaz Metan
CFR

Arbitru: Florin Dreve (Cluj);
Asistenți: Mihai Cantemir (Voila) și Laszlo Bucsi (Sfântu
Gheorghe)

FC Argeș – Petrolul
Ploiești

Arbitru: Florin Miron (București);
Asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) și Stelian Slabu
(Brașov)

ACSMU Poli Iași – FC Bihor
Oradea
, duminică ora
11.00

Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu
Vâlcea); Asistenți: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) și Marian
Gașpar (Timișoara)

Alro Slatina – Mureșul
Deva
, duminică ora
11.00

Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov);
Asistenți: Bogdan Dragoș (Făgăraș) și Ioana Săvulea (Târgu Jiu)

Partidele Minerul Lupeni –
ACU Arad
și FC Silvania – Voința Sibiu nu
se dispută deoarece gazdele s-au retras din campionat.
Voința Sibiu va câștiga cu 3-0 la masă verde.

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 30 Mar. 2011, 15:20 Actualizat: 30 Mar. 2011, 15:26 Arbitri
Pe aceeași temă