Robert Dumitru, delegat la Petrolul – Farul

Publicat: 24 Mar. 2010, 18:34 Actualizat: 24 Mar. 2010, 18:48 Arbitri
Robert Dumitru,  delegat la Petrolul – Farul

Robert Dumitru a fost delegat de
CCA să arbitreze derby-ul etapei: Petrolul Ploiești – Farul
Constanța: Brașoveanul va fi ajutat de asistenții Cătălin Savu și
Dragoș Vlad. În ultima perioadă Dumitru a mai arbitrat un alt joc
important din liga a doua, meciul FCM Târgu Mureș – FC Argeș,
încheiat cu 2-0 în favoarea argeșenilor.

Iată lista completă a arbitrilor și a asistenților din etapa a
XXI-a:

Seria
I:

Tricolorul Breaza – Delta Tulcea

Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți:
Vladimir Urzică (Piatra Neamț) și Bogdan Dragoș (Făgăraș)

FC Snagov – Sportul Studențesc

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Daniel Mitruți și
Adrian Popescu (Craiova)

CSM Râmnicu Sărat – Săgeata Stejaru

Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Mihai Cantemir
(Voila) și Elena Mușetoiu (Câmpulung Muscel)

Steaua II București – Dunărea Galați

Arbitru: Teodora Albon (Cluj Napoca); Asistenți: Petruța
Iugulescu (Târgoviște) și Carmen Neagu (Oradea)

Dunărea Giurgiu – Dinamo II București

Arbitru: Cătălin Florescu (Techirghiol); Asistenți: Paul
Dimancea (Constanța) și Adrian Ionescu (Târgoviște)

Victoria Brănești – FC Botoșani

Arbitru: Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Ovidiu Artene și
Daniel Hulubei (ambii din Vaslui)

Gloria Buzău – FCM Bacău

Arbitru: Mihai Marcu (Oradea); Asistenți: Dănuț Dumitru
(Focșani) și Claudiu Florea (Pitești)

Petrolul Ploiești – Farul Constanța,
duminică ora
13.00

Arbitru: Robert Dumitru (Brașov); Asistenți: Cătălin Savu
(Galați) și Dragoș Vlad (București)

Concordia Chiajna – Cetatea Suceava,
nu se
dispută.

Seria a
II-a

Minerul Lupeni – FC Argeș

Arbitru: Florin Chivulete; Asistenți: George Iulian Radu și
Andrei Simonis (toți din București)

Dacia Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Ciprian Geambazu
(Bușteni) și Ionuț Borcan (Ploiești)

Gaz Metan CFR Craiova – FCM Târgu Mureș

Arbitru: Claudiu Baboia; Asistenți: Valentin Avram și Bogdan
Gheorghe (toți din București)

FC Bihor – Arieșul Turda

Arbitru: Ludovic Uihelyi (Lugoj); Asistenți: Flaviu Damaschin și
Gabriel Dan (ambii din Timișoara)

FC Baia Mare – Mureșul Deva

Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Lorant Szanto
(Târgu Mureș) și Claudiu Loghin (Pașcani)

Fortuna Covaci – UTA Arad

Arbitru: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Gabriel
Bârjac (Zalău) și Daniel Ciocănea (Sibiu)

CS Otopeni – FC Drobeta, nu se dispută.

FC Silvania – Jiul Petroșani, nu se dispută.

U Cluj stă.

Publicat: 24 Mar. 2010, 18:34 Actualizat: 24 Mar. 2010, 18:48 Arbitri
Pe aceeași temă