Mugurel Drăgănescu arbitrează Dunărea Galați – Concordia Chiajna

Autor: Anghel Marius-Octavian Publicat: 09 Mar. 2011, 15:01 Actualizat: 09 Mar. 2011, 15:57 Arbitri
Mugurel Drăgănescu arbitrează  Dunărea Galați – Concordia Chiajna

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 17 a Ligii a II-a. În Seria I se
remarcă numirea lui Mugurel Drăgănescu la partida dintre Dunărea
Galați – Concordia Chiajna, cât și a lui Ionel Ivan la Ceahlăul –
FC Snagov. În Seria a II-a, Paul Unimatan va arbitra ACU Arad – CS
Mioveni, iar Ionuț Iugulescu va împărți dreptatea la ALRO Slatina
-UTA Arad. Derby-ul de duminică dintre Voința Sibiu și FC Bihor va
fi condus de la centru de Gheorghe Prodan.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 17:

Seria
I

CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – FC SNAGOV, vineri, ora 19:00 DolceSport
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Joszef Peter și
Imre-Laszlo Bucsi (ambii din Sfântu Gheorghe)
DINAMO II – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Gabriel Dan
(Timișoara) și Emil Ioan Cristea (Arad)
CF BRĂ‚ILA – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Claudiu Gabriel Baboia (București); Asistenți: Daniel
Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Ionel Valentin Dumitru
(Gherghița)
DUNĂ‚REA GALAȚI – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza); Asistenți: Andrei
Constantinescu și Valentin Avram (ambii din București)
JUVENTUS BUCUREȘTI – STEAUA II
Arbitru: Adrian Stănescu (Popești Leordeni); Asistenți: Vasile Dan
Popescu (Buzău) și Florin Pucheanu (Ulmi)
CS OTOPENI – DELTA TULCEA
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Dan Lucian Ilieș
(Brașov) și Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu)
FC BOTOȘANI – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Romulus Constantin Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Lorant
Szanto (Târgu Mureș) și Costin Florescu (Clinceni)
VIITORUL CONSTANȚA – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Claudiu Florea
(Pitești) și Ciprian Petre Geambazu (Bușteni)

Seria a
II-a

ACU ARAD – CS MIOVENI
Arbitru: Paul Unimatan; Asistenți: Ioan Onicaș și Gabriel Bârjac
(toți din Zalău)
ARIEȘUL TURDA – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu); Asistenți: Florin Hanca
(Aiud) și Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc)
MUREȘUL DEVA – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Andrei Chivulete (București); Asistenți: Eduard Crângașu
(Ploiești) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)
ALRO SLATINA – UTA ARAD
Arbitru: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Iulian
Szekely (Cluj-Napoca) și Florin Potora (Aiud)
FC ARGEȘ – ACS MU POLITEHNICA IAȘI
Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Bogdan Medrea (Râmnicu
Vâlcea) și Valentin Cristea (Călărași)
VOINȚA SIBIU – FC BIHOR ORADEA, duminică, de la ora 12:00
DolceSport
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Petru
Marian Gaspar (Timișoara) și Marius Nicoară (Băile Herculane)
PETROLUL PLOIEȘTI – FC SILVANIA 3-0
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

GAZ METAN CFR CRAIOVA stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Anghel Marius-Octavian Publicat: 09 Mar. 2011, 15:01 Actualizat: 09 Mar. 2011, 15:57 Arbitri
Pe aceeași temă