Derby-ul Nordului, arbitrat de Cristian Sava

Publicat: 14 Oct. 2009, 14:47 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:50 Arbitri
Derby-ul Nordului,  arbitrat de Cristian Sava

Liga 2 se pregătește de cea mai întinsă etapă din acest
campionat, primele meciuri urmând să se desfășoare sâmbătă, de la
ora 11, în timp ce derby-ul Seriei a II-a, U Cluj – UTA Arad va
închide marți după-amiază etapa cu numărul 10. La acest meci a fost
desemnat să arbitreze buzoianul Cezar Ionescu, care va fi ajutat la
cele două linii de Stelian Slabu și Ionuț Babadac.

Cristian Sava a fost desemnat să arbitreze un alt derby plin de
orgolii și rivalităti, dar pe cel al Nordului, Cetatea – FC
Botoșani. El va fi ajutat de asistenții Dorin Mudura și Carmen
Neagu.

Iată aici lista completă de arbitrii și asistenți:

Seria
I:

DELTA TULCEA – PETROLUL PLOIEȘTI

Arbitru: Robert Dumitru (Brașov); Asistenți: Vasile Marinescu
(București) și Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea)

TRICOLORUL BREAZA – CONCORDIA CHIAJNA

Arbitru: Florin Constantin (Popești Leordeni); Asistenți:
Valentin Avram (București) și Gabriel Stroe (Pitești)

CSM RÂMNICU SĂ‚RAT – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI

Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Daniel Hârlab
(Brașov) și Claudiu Loghin (Pașcani)

SĂ‚GEATA STEJARU – GLORIA BUZĂ‚U

Arbitru: Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Dănuț
Dumitru (Focșani) și Câtălin Savu (Galați)

DUNĂ‚REA GALAȚI – FC SNAGOV

Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Cătălin Guloiu
(Tisău) și Claudiu Florea (București)

CETATEA SUCEAVA – FC BOTOȘANI

Arbitru: Cristian Sava (Bacău) ; Asistenți: Dorin Mudura și
Carmen Neagu (ambii din Oradea)

FCM BACĂ‚U – SPORTUL STUDENȚESC ora 14.30

Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Bistrița) ; Asistenți: Lucian Dan
(Brașov) și Cătălin Teodor (Brăila)

DINAMO II – FARUL CONSTANȚA duminică, ora
11.00

Arbitru: Marius Constantinescu (Craiova); Asistenți: Nicolae
Dobrică (Râmnicu Vâlcea) și Anghel Voicu (Suseni)

STEAUA II – DUNĂ‚REA GIURGIU duminică, ora
14.00

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Marius
Nicoară (Băile Herculane) și Adrian Udrea (Târgu Jiu)

Seria a
II-a:

FC ARGEȘ – FC SILVANIA

Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Lucian Sârbu
(Focșani) și Valentin Cristea (Călărași)

MINERUL LUPENI – CFR TIMIȘOARA

Arbitru: Eugen Roșu (Băbeni) ; Asistenți: Adrian Popescu
(Craiova) și Daniel Ciocănean (Sibiu)

CS OTOPENI – FORTUNA COVACI

Arbitru: Marius Bocăneala (Galați); Asistenți: Ionuț Borcan
(Ploiești) și Ciprian Geambazu (Bușteni)

GAZ METAN CFR – FC BIHOR

Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Andrei
Constantinescu (București) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)

FC DROBETA – FC BAIA MARE

Arbitru: Florin Chivulete (București); Asistenți: Vlad Bârleanu
(București) și Dragoș Vlad (Târgoviște)

ARIEȘUL TURDA – JIUL PETROȘANI

Arbitru: Claudiu Baboia (București); Asistenți: Costin Florescu
(Satu Mare) și Gabriel Bârjac (Zalău)

MUREȘUL DEVA – CSM RÂMNICU VÂLCEA

Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Joszef Fodor
(Odorheiu Secuiesc) și Gabriel Dan (Timișoara)

FCM TÂRGU MUREȘ – DACIA MIOVENI luni, ora 13.00

Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Mihai Artene și
Daniel Hulubui (ambii din Vaslui)

UNIVERSITATEA CLUJ – UTA ARAD marți, ora 15.00

Arbitru: Cezar Ionescu (Buzău) ; Asistenți: Stelian Slabu
(Brașov) și Ionuț Babadac (Alexandria)

Publicat: 14 Oct. 2009, 14:47 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:50 Arbitri
Pe aceeași temă