Derby-ul dintre fostele campioane FC Argeș și UTA va fi arbitrat de Marian Balaci

Publicat: 23 Nov. 2011, 15:13 Actualizat: 23 Nov. 2011, 15:14 Arbitri
Derby-ul dintre fostele campioane FC Argeș și UTA  va fi arbitrat de Marian Balaci

Derby-ul ultimei etape a turului din Seria I, dintre Săgeata Năvodari și Viitorul Constanța, va fi condus de buzoianul Georgian Ionescu. Runda va fi deschisă vineri, de la ora 18.00, de un alt derby, unul de tradiție, care va opune două foste campioane, FC Argeș Pitești și FC UTA Arad, partidă ce îl va avea la centru pe severineanul Marian Balaci.

Ultima partidă oficială a turului va fi arbitrată de piteșteanul Cătălin Popa. Aceasta se va desfășura duminică, de la ora 14.00, CSM dând piept în Zăvoi cu vicecampioana României, FC Timișoara.

Seria I

DELTA TULCEA – FC SNAGOV
Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Florin Stănescu (București) și Mircea Mihail Grigoriu (București)

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui) și Gabriel Sabin Stroe (Pitești)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – CS OTOPENI
Arbitru: Mihai Amorăriței (Câmpina); Asistenți: Ciprian Petre Geambazu (Bușteni) și Ionuț Marius Bobe (Videle)

FC BOTOȘANI – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Constantin Mihai Cantemir (Voila) și Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)

FARUL CONSTANȚA – CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); Asistenți: Bogdan Velicu (București) și Cosmin Vatamanu (București)

DINAMO II BUCUREȘTI – CALLATIS MANGALIA, ora 13.00
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Vasile Dan Popescu (Buzău) și Cătălin Liviu Guloiu (Tisău)

DUNĂ‚REA GALAȚI – FCM BACĂ‚U
, ora 13.00
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Sebastian Stoianov (Constanța) și Paul Dimancea (Constanța)

CF BRĂ‚ILA – GLORIA BUZĂ‚U, duminică, ora 11.00
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Florin Alexandru Vișan (Galați) și Mihaela Gomoescu (București)

Seria II

FC ARGEȘ PITEȘTI – FC UTA ARAD, vineri. ora 18.00
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Alexandru Vodă (Alba Iulia) și Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

GLORIA BISTRIȚA – ALRO SLATINA
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Ovidiu Timar (Marghita) și Carmen Neagu (Oradea)

FC BIHOR ORADEA – FC OLT
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); Asistenți: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) și Alina Mihoc (Arad)

ARIEȘUL TURDA – UNIREA ALBA IULIA

Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Bogdan Daniel Hârlab (Brașov) și Dan Lucian Ilieș (Brașov)

JUVENTUS BUCUREȘTI – GAZ METAN SEVERIN

Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Mihaela Popescu Blîndu (Târgu Jiu) și Ioana Larisa Săvulea (Târgu Jiu)

MUREȘUL DEVA – FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara); Asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

CHINDIA TÂRGOVIȘTE – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Andrei Simonis (București) și Călin Teodor (Brăila)

CSM RÂMNICU VÂLCEA – FC TIMIȘOARA
, duminică, ora 14.00
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel) și Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu)

Publicat: 23 Nov. 2011, 15:13 Actualizat: 23 Nov. 2011, 15:14 Arbitri
Pe aceeași temă