Pânzaru încă n-a obținut viza pentru România

26 Mar. 2009, 13:15 Seria 2

După ce a ratat partida cu ACU Arad, fiind nevoit să plece la Chișinău pentru a-și prelungi viza de ședere în România, portarul Dan Pânzaru va absenta și de la meciul cu Unirea Alba Iulia. „Pânzaru a avut viză doar pentru 30 de zile. I-am depus actele pentru a-i obține avizul de muncă și sperăm să aibă drept de joc la meciul de la Vâlcea, din etapa viitoare”, a spus președintele executiv Vasile Mănescu despre juniorul din Republica Moldova, titularizat de Eugen Neagoe cu FC Internațional Curtea de Argeș (0-0) și CF Liberty Salonta (3-1).

Pânzaru debutase la FC Drobeta în repriza secundă a confruntării cu „U” Cluj (1-1), înlocuindu-l la pauză pe Dorin Hîrsu, vinovat la golul primit în debutul rundei inaugurale a returului. Etapa trecută, între buturi a fost introdus Alin Barbu, însă FC Drobeta a pierdut la Arad, scor 0-2.

Articol scris de: Mircea OGLINDOIU