![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Începutul lui 2009 este unul prost pentru cei de la Delta Tulcea. Echipa pregătită de Constantin Gache a pierdut cinci jucători, care au fost până la finele turului împrumutați de la Farul. Este vorba de Emil Nanu (foto), Alexandru Mățel, Cristian Pantelie, Ionuț Larie și Cristian Lăzărescu.
Â
“Cei cinci jucători sunt deja în lotul Farului Constanța, situație în care noi trebuie să găsim soluții pentru înlocuirea lor.” a declarat Petre Marinescu, președintele FC Delta.
Â
Â
Articol scris de Andi Sârbu
Â