![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Unul dintre numele vehiculate pentru preluarea băncii tehnice a bancarilor este cel al lui Tudorel Cristea (foto stânga). Numirea fostului internațional părea o soluție viabilă, mai ales că acesta este bun prieten cu Romulus Chihaia, noul președinte din Cotroceni, cei doi lucrând împreună o perioadă îndelungată la Sportul Studențesc. Contactat telefonic, Tom a declarat, pentru www.liga2.ro, că nu se gândește să părăsească Regia, unde în prezent pregătește o grupă de juniori.
"Nici nu se pune problema. Sunt prieten cu cei din conducere, însă nu voi antrena Progresul, cel puțin nu acum", a spus Cristea.