![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Mai mulți oficiali de la Giurgiu, care au stat la tribuna zero în spatele băncilor de rezervă l-au apostrofat și înjurat tot timpul meciului pe Marius Șumudică, antrenorul gazdelor.
În momentul în care Progresul a deschis scorul acesta le-a răspuns întorcându-se spre ei și arătându-le semne obscene cu ambele mâini fapt ce i-a iritat și mai mult pe cei ce însoțeau echipa din Giurgiu. Aceștia au fost însoțiți de aproximativ 70 de suporteri îmbrăcați la fel și foarte bine organizați.
Â