![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Conducerea Sportului Studențesc, în frunte cu Vasile Șiman (foto), a anunțat recent că jucătorii vor fi amendați cu câte cinci la sută din salariu dacă vor veni cu surplus de greutate la reunirea lotului din ianuarie.
Â
“Cred că e rezonabilă amenda pe care o vor lua, în comparație cu alte echipe. Ei au un program de sărbători pe care trebuie să-l respecte cu sfințenie, dacă nu vor să le luăm banii. Și așa n-au salarii prea mari. Deci trebuie să fie atenți ce și cât mănâncă” , a declarat directorul executiv al studenților, Cristi Gheorghe.
Â
Articol scris de Cosmin SCARLAT