Programul etapelor 2 și 3 din play-out-ul Ligii 2. Petrolul – Concordia va fi meciul televizat în runda din weekend, iar în intermediară jocul ”găzarilor” este amânat din cauza adversarei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Apr. 2021, 18:11 Actualizat: 05 Apr. 2021, 18:38 Liga 2
Programul etapelor 2 și 3 din play-out-ul Ligii 2. Petrolul – Concordia va fi meciul televizat în runda din weekend, iar în intermediară jocul ”găzarilor” este amânat din cauza adversarei

La fel ca echipele din play-off-ul Ligii 2, și cele din play-out vor avea un program aglomerat în perioada următoare, din cauza faptului că la mijlocul săptămânii următoare este stabilită etapă intermediară.

Chiar dacă în play-out sunt șapte etape în total, iar în play-off sunt zece, ambele competiții vor avea rundă intermediară în perioada 13-15 aprilie.

Petrolul – Concordia, meciul televizat din a doua etapă a play-out-ului Ligii 2

Până atunci, sâmbătă debutează etapa a 2-a a play-out-ului eșalonului secund, cu cinci meciuri programate de la ora 11:00, la București (Metaloglobus), Timișoara (Ripensia), Târgu Jiu (Pandurii), Bacău și Slobozia. Ultimul joc e stabilit pentru duminică, de la ora 11:00, între Petrolul și Concordia, acesta urmând a fi televizat.

Vor sta ”U” Cluj, în Grupa A, respectiv SCM Gloria Buzău, în Grupa B.

În etapa intermediară a Ligii 2, un meci se joacă de la ora 11:00, restul de la ora 17:00. Viitorul Pandurii – Petrolul a fost amânat

Ulterior, echipele se vor pregăti pentru etapa intermediară care va avea loc la mijlocul săptămânii următoare, miercuri.

Fotbal Comuna Recea – Metaloglobus se joacă la o oră diferită față de celelalte meciuri. Partida din Maramureș începe de la ora 11:00.

Restul jocurilor, de la Cluj-Napoca, Slatina, Buzău și Chiajna au startul de la ora 17:00. Nicio partidă nu va fi televizată.

În schimb, meciul Viitorul Pandurii – Petrolul a fost amânat pentru o dată nestabilită încă, deoarece formația din Târgu Jiu joacă chiar în data de 14 aprilie, de la ora 19:00, în semifinala Cupei României, în deplasare la prim-divizionara U Craiova.

În această etapă, Farul va fi echipa care va sta în Grupa A, iar CSM Reșița – în Grupa B.

PROGRAMUL meciurilor etapelor 2 și 3 din play-off-ul Ligii 2

Program etapa 2 Grupa A play-out Liga 2:

sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 11:00
Metaloglobus Bucureşti – Farul Constanţa
Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
Universitatea Cluj
stă.

Program etapa 2 Grupa B play-out Liga 2:

sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 11:00
Aerostar Bacău – CSM Reșița
Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău
stă.
duminică, 11 aprilie 2021, ora 11:00
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna

Program etapa 3 Grupa A play-out Liga 2:

miercuri, 14 aprilie, ora 11:00
Fotbal Comuna Recea – Metaloglobus Bucureşti
miercuri, 14 aprilie, ora 17:00
Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu
CSM Slatina – Ripensia Timișoara
Farul Constanţa
stă.

Program etapa 3 Grupa B play-out Liga 2:

miercuri, 14 aprilie, ora 17:00
SCM Gloria Buzău – Unirea Slobozia
Concordia Chiajna – Aerostar Bacău
CSM Reșița
stă.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti – amânat

Clasamentul actual al Grupei A a play-out-ului Ligii 2, după prima etapă:

1. Farul Constanța 1 0 1 0 1-1 33
2. Universitatea Cluj 1 1 0 0 4-2 32
3. Metaloglobus București 0 0 0 0 0-0 30
3. Fotbal Comuna Recea 1 1 0 0 5-0 26
4. Ripensia Timișoara 1 0 1 0 1-1 23
5. CSM Slatina 1 0 0 1 2-4 15
6. Pandurii Târgu Jiu 1 0 0 1 0-5 13

  • Ultimele două clasate vor retrograda în Liga 3, iar echipa situată pe locul 5 va juca baraj de menținere în Liga 2 în dublă manșă cu locul 5 în cealaltă serie de play-out.

Clasamentul actual al Grupei B a play-out-ului Ligii 2, după prima etapă:

1. Petrolul Ploieşti 1 1 0 0 1-0 34
2. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1 0 0 1 2-4 32
3. SCM Gloria Buzău 1 1 0 0 4-2 29
4. Concordia Chiajna 1 0 1 0 1-1 25
5. Unirea Slobozia 1 0 1 0 1-1 20
6. CSM Reșița 1 0 0 1 0-1 19
7. Aerostar Bacău 0 0 0 0 0-0 10

  • Ultimele două clasate vor retrograda în Liga 3, iar echipa situată pe locul 5 va juca baraj de menținere în Liga 2 în dublă manșă cu locul 5 în cealaltă serie de play-out.

Programul complet al Grupei A a play-out-ului Ligii 2 îl poți vedea AICI.

Programul complet al Grupei B a play-out-ului Ligii 2 îl poți vedea AICI.

Foto: Răzvan Păsărică / Sport Pictures

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Apr. 2021, 18:11 Actualizat: 05 Apr. 2021, 18:38 Liga 2
Pe aceeași temă