![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Conducerea tehnică a echipei ploieștene a decis ca vacanța de iarnă să înceapă de ieri, 5 decembrie, jucătorii urmând să fie liberi până în data de 8 ianuarie. Înainte de ultimul antrenament, ce a avut loc ieri, jucătorii au trecut și pe la casierie, pentru a-și primi ratele contractuale.
Reunirea lotului echipei ce a fost revelația turului, încheind prima parte a campionatului pe locul 3 se va face în 8 ianuarie 2008, fiind apoi prevăzute și două stagii de pregătire centralizată, primul la munte, apoi, al doilea, în Antalya.
Â
Articol scris de Marian Dima