Universitatea Olguței, destul de iubită de fani!

Mihai Andries 24 Aug. 2013, 00:45 Pregătiri, amicale

CS Universitatea Craiova își face încălzirea pentru debutul în liga secundă. Echipa Olguței Vasilescu a susținut vineri o partidă amicală cu CS Mioveni, pe care a reușit să o câștige cu 3-2, într-un meci care s-a disputat pe stadionul „Ion Oblemenco”.

În fața unui public însemnat și cu tricourile cu chipului legendei Costică Ștefănescu pe piept, craiovenii au fost cei car au deschis scorul. Albert Voinea a înscris în minutul 53, dintr-o lovitură de la 11 metri. Tănasă a egalat în minutul 60, însă Dragu (78) și Dragicevic (84), au făcut 3-1 pentru craioveni. Tabela a fost închisă de Galan, care a marcat pentru argeșeni în minutul 90+3.

CS Universitatea a început în următoarea formulă: Brac – Cârjă, Ljubinkovic, Scarlat, Stancu – Bardu, Ionescu, Dragalina, Precup – Ganea, Voinea.
Au mai jucat: Dragu, Sin, Irimia, Oprița, Dragicevici, Pătrașcu, Pârvu,  Vișan, Velcovici.
Antrenor: Erik Lincar

CS Mioveni a jucat cu Croitoru – Cotigă, Olteanu, Stoica, Dumitrache – A. Popa, Răuță, Năstăsie, Biceanu – Ayza, Tănasă. Au mai jucat Popescu – Mazilu, Ov. Stan, Pasăre, Galan, Panait