Oprescu taie în carne vie după egalul cu Mătăsari! „Și-au bătut joc de echipă și vor fi dați afară”

03 Mar. 2012, 16:58 Pregătiri, amicale
Oprescu taie în carne vie după egalul cu Mătăsari!**

FC Olt Slatina a încheiat la egalitatea, scor 2-2, amicalul susținut în compania formației Minerul Mătăsari, deși la pauză avea un avantaj de două goluri pe tabela de marcaj, prin reușitele semnate de Dragalina și Andrei David. În repriza secundă, pe fondul unor erori, adversarii au restabilit egalitatea, marcând pe final de meci.

Antrenorul celor de la FC Olt Slatina, Dan Oprescu, s-a arătat extrem de nemulțumit de jucătorii care au intrat în actul secund, acesta declarând că vor părăsi echipa. „O parte dintre cei care au intrat și-au bătut joc de această echipă și vor fi dați afară”, a precizat Oprescu, care nu a dorit să mai facă alte comentarii.

FC Olt a evoluat cu Minerul în formula: Bugiu, Bogdanovici, Irimescu (67 Lengyel), Crușoveanu (55 Preda), Bancu (50 Ciurcă), Chiriță (67 Corneanu), Pavel (80 Neacșu), Polgar (62 Burcea), Vâlcică (46 Melcea), Andrei David (80 Cuedan), Dragalina (75 Hallmen)

Fazele golurilor:

min 7:1-0. FC Olt deschide scorul. După o pasă în adâncime a lui Andrei David, Dragalina înscrie cu un șut din interiorul careului
min 30: 2-0. Gol FC Olt. Andrei David majorează scorul cu un șut de la 14 metri, după o pasă pe culoar venită de la Dragalina
min 78: 2-1. Modificare de scor. În urma unei lovituri libere de la 25 de metri, un jucător al celor de la Mătăsari reia în plasă, din 5 metri
min 87: 2-2. Minerul Mătăsari restabilește egalitatea pe tabela de marcaj, cu un șut de la 18 metri

Sursa: Olt TV