Înfrângere la scor de tenis

Florin ALBOIU 13 Feb. 2009, 09:00 Pregătiri, amicale

Sportul Studențesc ar fi trebuit să întâlnească joi formația Dordoi-Dynamo din Kirghistan, însă partida a fost anulată. Până la urmă, pentru a nu pierde o zi, oficialii studenților au reușit să găsească un alt adversar. Astfel că, la ora 14.00, fotbaliștii din Regie au fost anunțați că peste două ceasuri vor juca împotriva Tavriei Simferopol, locul 13 în campionatul Ucrainei. Meciul nu a avut istoric. Alb-negrii nu au reușit să se concentreze și au fost tăvăliți rău, scorul final de 6-0 nelăsând loc de comentarii. Adrian Falub a împărțit lotul în două, pentru fiecare repriză folosind distribuții diferite. Două reprize identice însă în privința scorului: 3-0 pentru ucrainieni.

Înainte de întorcerea în țară, programată pentru 16 februarie, alb-negrii vor mai disputa cel puțin încă un amical. De când sunt în Antalya, din 26 ianuarie, elevii lui Adrian Falub au bifat șase meciuri, având un bilanț pozitiv: 3 victorii, 1 egal și 2 înfrângeri.

Sportul Studențesc (prima repriză): Niculescu – Ciupe, Patrichi, Secăreanu, Cazan – Postolache, Irimia, Ferfelea, Nicola – Truță, Curelea

Sportul Studențesc (repriza a doua): Samoilă – Beța, Lung, Petroianu, Rusu – Postolache, Ferfelea, Irimia, Lungu, Curelea, Dobre

Antrenor: Adrian Falub