Hunedoara, învinsă de campioană cu un penalty în ultimul minut!

11 Sep. 2012, 09:56 Pregătiri, amicale

CFR Cluj a susținut ieri un nou meci de pregătire cu ocazia pauzei prilejuită de meciurile Naționalei României. De la ora 18:30 clujenii au jucat pe CUG cu FC Hunedoara, formație din Liga a III-a. Trupa lui Opric a deschis scorul în minutul 19, prin Ambruș. Mai apoi, în minutul 30, Rada a comis penalty și lovitura a fost transformată de Făgărășanu. Andone l-a scos de pe teren în minutul 39 pe Rada, vinovat la al doilea gol.

Clujenii au revenit mult mai motivați de la cabine. Hora (59) și Godemeche (70-pen, 90-pen) au punctat, iar campioana a obținut o victorie cu emoții mari. CFR a dat din nou semne că are probleme mari în defensivă, cu numai patru zile înaintea derbyului cu Dinamo.

CFR – FC Hunedoara 3-2

Hora (59), Godemeche (70-pen, 90-pen) / Ambruș (19), Hăgărășanu (30-oen)

CFR (repriza I-a): Mincă – Panin, Cadu, Rada (39 Piccolo), Sepsi – Mureșan, Alberto – Sougou, Pedro, Bastos – Kapetanos.

CFR (repriza a II-a): Felgueiras – Panin, Diogo, Piccolo, Camora – Hora, Godemeche, Celestino, Valente – Buș (73 Nicoară), Bjelanovic

Antrenor: Ioan Andone

FC HUNEDOARA (repriza I):
Dragotă – Vîrtan, Ambruș, Cuciula, Roiu – Găceanu – R. Cristian, J. Vajda (c), Pepenar – Făgărășanu – Suciu.

FC HUNEDOARA (repriza a II-a): A. Ilie – Buta, Stroia, Bier, Șoit – Lintaru, Dosan, Vișan, Munteanu, Zdrîncu – I. Radu.

Antrenor: Marius Opric