Eșec la scor de neprezentare în primul amical turcesc al Săgeții

Mihai Andries 15 Feb. 2013, 21:00 Pregătiri, amicale
Eșec la scor de neprezentare** în primul amical turcesc al Săgeții

Divizionara secundă, Săgeata Năvodari a susținut în această după-amiază, prima partidă de verificare din cadrul cantonamentului pe care îl efectuează în stațiunea Lara din Antalya. Adversara dobrogenilor a fost deținătoarea Cupei Moldovei, Milsami Orhei, antrenată de Ștefan Stoica și aflată la sfârșitul turului pe locul al 4-lea în prima divizie din Republica Moldova. Moldovenii, aflați la ultimul meci al cantonamentului din Turcia s-au impus cu 3-0, golurile fiind marcate în repriza secundă de Gîrlă în min 48 din penalty, Leucă în min. 67 și Iavorschi în min. 76.

Antrenorul Constantin Gache a început meciul cu următorul „11”: Viciu, I. Filip, Goșa, Fl. Popa, Anitoiu, Bozeșan, V. Apostol, Vezan, Ologu, Tigoianu, D. Zaharia. În repriza secundă au mai evoluat: Pantelie, Coconasu, Sg. Bar, Feraru, Diaby, Sicu, C. Cazan, Bangheorghe.

Săgeata Năvodari va susține următorul meci de verificare, duminică după-amiază cu un adversar încă nestabilit.