Alexandria nu le-a pus probleme

11 Aug. 2011, 18:42 Pregătiri, amicale

În această dimineață, Astra Giurgiu a jucat un amical cu proaspăt revenita în Liga a III-a FCM Alexandria, care a retrogradat în vară, dar a făcut cerere de reînscriere pe loc liber. Echipa din Teleorman nu a pus probleme giurgiuvenilor într-un meci fără istoric, terminat cu scorul de 4-1.

Gafița a reușit o dublă în minutele 6 și 13, pentru ca V. Dinu să ducă scorul la 3-0 în minutul 37. Ochia din penalty în minutul 72 a înscris ultimul gol al gazdelor, pentru ca Ionuț Voicilă să puncteze pentru onoarea oaspeților în minutul 77.

La giurgiuveni au fost și câteva nume noi, cel mai important fiind Georgian Marcu, revenit la echipă după un periplu pe la Astra, Urziceni și Dinamo II, ultima chiar în această vară. Alte noutăți au mai fost Vasile Pop de la U Cluj și Viorel Trestelnicu de la EuroAfricana Bușteni

Imilian Șerbănică a început meciul cu G. Popa – Bănaru, Șanțmare, Moroiță, S. Constantin – William, Marcu, Ochia, V. Dinu – Gafița, Tiago Adan. Au mai jucat: Prunescu, M. Stan, Hoprich, Lukacs, V. Pop, Burlacu, Coteanu, Trestelnicu

De partea cealaltă Alexandria i-a folosit pe Celic – Ciocan, Toma, Lucan, Urucu, G. Pârjolea, Țânțăreanu, Mămăligeanu, C. Pârjolea, Moraru, Nicu. Au mai jucat Stoian, Bălănescu, Nițu, Coman, Cristea, Câmpeanu, Stancu, I. Voicilă și Nicolae

Următorul amical al Astrei Giurgiu va avea loc sâmbătă pe stadionul Marin Anastasovici, de la ora 11, adversară fiindu-le echipa CF Brăila