![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
FC Botoșani nu va disputa nici un meci de pe data de 6 mai până pe 23 mai când este din nou programată în Liga a II-a. În acest interval FC Botoșani avea programate meciuri cu două echipe care s-au retras, Forex Brașov și Progresul București, ambele în deplasare.
Â
Dumitru Brânză a precizat că este puțin probabil să se perfecteze jocuri amicale în această perioadă pentru că toate echipele sunt angrenate în campionat.
Â
Â
Â
Sport.botoșani.ro
Â